Wpis z mikrobloga

Kolejny PR - 355kg w rack pullu. Czyli rekord o 5kg przebity. Szczerze mówiąc na nagraniu wygląda to łatwiej niż odczułem to rzeczywistości.

Po prostu poprzeczka ostatnim razem została ustawiona bardzo wysoko, bo z 320kg przeskoczyłem na 350kg w tym ćwiczeniu. A dzisiaj to nie był mój dzień, jakoś brakowało tej "iskry", nie mogłem właściwie się ustawić, napiąć, po prostu na siłę to wciągnąłem i tyle :P

Natomiast drugie ćwiczenie, czyli back off sety... to mnie PRZEŻUŁY I WYPLUŁY :P Zdjąłem ciężar z 355kg do 260kg i miałem zamiar zrobić 3x5... Bez szans... 3x4 zrobiłem i to niesamowicie walcząc z każdą serią, a to ledwo ~73% 1RM lol. I następnym razem chyba to odpuszczę, zrezygnuje z tych back off setów, bo to nie ma sensu się tak siłować szczególnie że towarzyszyło temu uczucie jakbym miał coś urwać xD

Po prostu taki dzień, gorzej się czułem, i trening mnie dobił :P

Cały trening

Rack pull 17cm - 355kg x 1
Rack pull back off 3x4 260kg
DB rows 3x8
Reverse hypers 4x12

#strongaf #silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #sport #pokazforme
  • 32
cholernie silny byles w racku taki ktus jak ja 310 targa pozostało wierzyć ze to ja tak sprogresowalem przez rok


@dantealghieri: aaa bo widzisz rack pull rack pullowi nie równy :) A ile w zwykłym ciągu robisz w porównaniu do wyniku z rack pulla?
Bo ja tutaj robię 355kg a z ziemi ciągnę 332,5kg.
@dantealghieri: Wszystko zależy od tego gdzie masz sticky point i na jakiej wysokości ustawisz rack pull. Moim zdaniem zdecydowana większość osób tak naprawdę tylko marnuje czas robiąc rack pulle. Bo najczęściej ustawiają go za wysoko, to znaczy nad kolanem, na wysokości kolana, albo tuż pod... A to jest zdecydowanie za wysoko i słabo przekłada się na zwykły ciąg.

Na nagraniu tego może nie widać, ale u mnie sztanga jest na poziomie,