Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktokolwiek, kto widział mieszkanie w bloku z dużej płyty z dwiema kondygnacjami?
Chodzi mi o to, że ktoś kupił sobie mieszkanie nad sobą, wyciął dziurę w suficie i zrobił sobie schody?
Bo tak się składa, że sąsiad zamierza sprzedać mieszkanie nade mną i naszła mnie myśl xD
#budownictwo #mieszkanie #architektura
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MagicznyKarolek:
technicznie nie ma problemu (skucie betonu, odsłonięcie zbrojenia, montaż konstrukcji stalowej do której będą przykręcone i naciągnięte pręty zbrojeniowe). Musisz dogadać to ze wspólnotą mieszkaniową i sprawdzić, czy takie prace wymagają zgłoszenia/pozwolenia na budowę.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: kolegi ojciec tak ma zrobione. Mieli strych nad 4 pietrem i wykupili i zrobili 2 poziomowe mieszkanie wiec sie da.
Najwiekszy problem w takiej operacji to po prostu zakup mieszkania jedno nad drugim.
  • Odpowiedz
  • 16
@MagicznyKarolek Tu na zdjęciu masz strop żerański z wielkiej płyty. On nie tylko robi za podłogę i sufit, ale też sciąga ściany by się nie rozjechały. Teraz sobie wyobraź, że jedną lub dwie płyty rozcinasz w dużym pokoju od środka. A jeszcze do tego na niższych piętrach xD. Jeżeli ktoś ci to klepnie to potencjalne ofiary zawalonego domku z kart bierze na siebie. A najlepiej zapomnij o tym szalonym pomyśle.
szejas - @MagicznyKarolek Tu na zdjęciu masz strop żerański z wielkiej płyty. On nie ...

źródło: comment_1635182675FbDa42Yb4sswwyQhcdVB4b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@MagicznyKarolek: Projektu schodów w istniejącym budynku wielorodzinnym nie robiłem, ale już wiele "przebić" przez ściany nośne między lokalami udało mi się nie raz zrobić. Projektowo to raczej drobnostka jest, dużo gorzej może być wykonawczo i formalnie.
Od strony formalnej jest to taka ingerencja, która wymaga pozwolenia na budowę. Jeśli to wspólnota i jesteś właścicielem to nie musisz biegać po sasiadach o zgody, dostaną oni info o postępowaniu i możliwości się
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: Dość popularna modyfikacja na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Formalnie oczywiście są to w KW dwa oddzielne lokale. W czteropiętrowym trzyklatkowym bloku moich rodziców są conajmniej dwa takie dwupoziomowe mieszkania. Blok z 1981 roku, nikt nikogo o zgodę nie pytał, żadnych kierowników czy specjalistów nie brał, pomagali szwagrowie, teść i znajomi itp oczywiście narzędziami wynoszonymi z pracy. Blok stoi i nic nie odpada i się nie zawala.
  • Odpowiedz