Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktokolwiek, kto widział mieszkanie w bloku z dużej płyty z dwiema kondygnacjami?
Chodzi mi o to, że ktoś kupił sobie mieszkanie nad sobą, wyciął dziurę w suficie i zrobił sobie schody?
Bo tak się składa, że sąsiad zamierza sprzedać mieszkanie nade mną i naszła mnie myśl xD
#budownictwo #mieszkanie #architektura
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Damianowski o Cię h-j, niezła historia, i dostałeś zgodę bo beton stwierdził że h-j tam dajmy mu parę metrów kwadratowych więcej ale się przynajmniej pozbędziemy cyganów? XD o ile Ci wzrósł czynsz za to?
  • Odpowiedz
@temokkor: oni mieli mieszkanie obok większe od mojego. Czynsz wzrósł mało, ale po kilku latach wzrósł dla całego bloku tak że nie opłacało się tam mieszkać. Komunalne mieszkania bodajże to były
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: Mój remont polegający na przeniesieniu kuchni do salonu i zrobienia z kuchni sypialni został sklasyfikowany jako przebudowa i takie też zgłoszenie dokonywałem w miejskim Wydziale Architektury. Ponieważ nie było naruszania żadnych konstrukcji nośnych - wymagana była jedynie opinia budowlana (potwierdzająca nie-nośność ścian itp) + ppoż - zrobić to może każdy inżynier z uprawnieniami budowlanymi + opinia kominiarza + własne banalnie narysowane szkice + trochę papierologii i biegania po urzędach.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: Hmmm, myśle że byłoby to realne, ale mogłaby się nie zgodzić spółdzielnia/wspólnota. Ale jeśli by się zgodziła, to potrzebowałbyś konstruktora z uprawnieniami. Konstruktor na 99% kazałby usunąć całą jedną płytę stropową - zależy, jaki masz ich układ, może są akurat takie, że idealnie pod schody by było. Płyty stropowe są po prostu monolitami i nie można w nich otworu zrobić ot tak.
  • Odpowiedz