Wpis z mikrobloga

Czy jest tutaj ktokolwiek, kto widział mieszkanie w bloku z dużej płyty z dwiema kondygnacjami?
Chodzi mi o to, że ktoś kupił sobie mieszkanie nad sobą, wyciął dziurę w suficie i zrobił sobie schody?
Bo tak się składa, że sąsiad zamierza sprzedać mieszkanie nade mną i naszła mnie myśl xD
#budownictwo #mieszkanie #architektura
  • 150
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: Mój chłopak mieszkał w takim 2 poziomowym mieszkaniu w wielkiej płycie, ale na początku lat 90 było to robione i z tego co wiem to na dziko bo dużo sąsiadów tak robiło xD tylko jakiegoś znajomego konstruktora wzięli i potem kierownika. Ale da sie.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: Za mało danych. Chociażby takich ile pięter ma blok?

Wszystkiego można próbować. Jednak czeka cię ciężka przeprawa papierkowa. Tak że zaczynaj już jutro. Najpierw zaciągnij opinii kogoś kompetentnego, niezwiązanego ze spółdzielnią mieszkaniową.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 41
@MagicznyKarolek: Ciężki temat. Ingerencja w konstrukcję budynku. Musiałbyś wynająć kogoś kto ci wszystko wyliczy i podbije papiery na to ale to i tak jest #!$%@? bo jak ktoś wyżej napisał najgorszy beton do przebicia to będzie ten w spółdzielni ( ).

Remont Schrödingera, jednocześnie jest i nie jest możliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
znam takie ale zrobione z dwóch mieszkań na tym samym piętrze.


@szynszyla2018: Ja też. Ojciec znajomej się przebił przez ścianę nośną żeby zrobić przejście między dwoma mieszkaniami. Ale to było na najwyższym piętrze - gówno wiem o budowlance ale na chłopski rozum jak się już przebijać przez ścianę nośną to na samej górze.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: a ja widziałam takie mieszkanie gdzie nie było to oryginalnie zrobione, tylko właśnie rodzina miała 3 pokojowe mieszkanie, po wielu latach kupili mieszkanie nad sobą identyczne i połączyli je, dali kręte schody. Blok z wielkiej płyty, co prawda 4 piętrowy ale to raczej żadna różnica. Także da się.
  • Odpowiedz
@MagicznyKarolek: mój kumpel tak ma, kupił mieszkanie nad sobą i walnął sobie w "salonie" schody zawijasy
Górę ogarnął pod sypialnie, pracownię - takie typowo swoje rzeczy - gdzie ma "ciszę i spokój" (jakby to nie brzmiało), a dół jako takie miejsce gościnne, codzienne
W sumie ciekawa sprawa mieć coś takiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 61
@MagicznyKarolek powiem tak: mi podczas remontu łazienki hydraulik wpadł razem z płytą do sąsiadki niżej, bo ktoś za komuny ukradł zbrojenie. Załataliśmy i działa do dziś, więc nie widzę problemu żeby w miejsce tej dziury wstawić wąskie schody ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz