Wpis z mikrobloga

@SaintWykopek: na pierwszym roku byliśmy z kumplem po wpis od kierownika katedry.
Podchodzimy do jego sekretarki a kumpel zaczyna "Dzień dobry, czy jest pan XYZ?"
Sekretarka oczy jak 5 zł i mówi z oburzeniem "profesor zwyczajny doktor habilitowany inżynier architekt XYZ!"
Na co kumpel, który nie załapał "No, jest?"
  • Odpowiedz
@DanteMorius: tylko stare dziady z kijem w dupie tak reagują. Znam mnóstwo habilitowanych, którzy mają te dyrdymały zupełnie gdzieś i normalnie mówi się do nich "dzień dobry" i jest wszystko ok
  • Odpowiedz
@DanteMorius: Wystarczy przed nazwisko wstawić najwyższy tytuł naukowy i po sprawie. Takie to już są reguły na uczelniach, że z szacunku używa się tych tytułów. Natomiast patola to jak jakaś magister po zaocznych każe się tytułować profesorką w Liceum.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Motokomandor: miałem Doktora co zakazywał na siebie mówić Profesor bo to sprawia, że czuje się niezręcznie. Miałem też Profesora do którego mogłeś mówić na Pan, ale jak się nie przygotowałeś do zajęć to się zaczynał czepiać, że jest Profesorem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@theicecold:
@SaintWykopek:
mój promotor mial cos kolo 50 lat jak byl moim promotorem i tez nie oczekiwal takich litanii. Zwykle dzien dobry byko ok.

Z drugiej strony znam aplikantow adwokackich którzy chcieli zeby studenci na praktykach mowili do nich per "panie mecenasie".

To nie kwestia wieku tylko kija w dupie i poczucia wlasnej wartosci. Im ktos jest bardziej swiadomy swoje wartosci tym mniej potrzebuje takiej tytulatury.
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: tak, zgadza się

@CJzSanAndreas: no akurat mówienie komuś na powitanie "Witam" jest po prostu w jakiejkolwiek sytuacji nieeleganckie. "Witam" można mówić, jak witasz swojego wujka w progu drzwi, a nie jak piszesz do kogoś oficjalnie albo, nie daj losie, na żywo xD
  • Odpowiedz
Znam mnóstwo habilitowanych, którzy mają te dyrdymały zupełnie gdzieś i normalnie mówi się do nich "dzień dobry" i jest wszystko ok


@theicecold: ta, pewnie jeszcze potrafią sobie projektor włączyć!

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ylko stare dziady z kijem w dupie tak reagują. Znam mnóstwo habilitowanych, którzy mają te dyrdymały zupełnie gdzieś i normalnie mówi się do nich "dzień dobry" i jest wszystko ok


@theicecold: z drugiej strony moim zdaniem całkowicie zasłużenie ich się tytułuje skoro zdobyli te stopnie.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: @Merdarion_PL: ja to nawet doktora nie lubię, bo to jednak tworzy niepotrzebny dystans. Ale jak mireczki wspomniały, młode pokolenie here więc jak czekałem kiedyś pod salą a studenci jeszcze mnie nie znali podeszli i podali rękę. Ot, tak typowo po męsku i nie widzę w tym nic złego.
Ale z drugiej strony przegięciem jest jak student szuka Kowalskiego, który jest profesorem, kierownikiem zakładu a nawet per pan
  • Odpowiedz