Wpis z mikrobloga

  • 390
Chciałbym wrócić do lat 2000-2006.
Na kompie Quake GTA 3 Winamp GG Kazaa i pobieranie pączek z rapidshare. Nagrywanie płyt przez Nero Burning. Windows XP z dziwnym kluczem do wpisywania. Szeroki monitor.
Granie do później nocy i zakrywanie poduszkami PC żeby nie było słychać wentylatora - żeby starzy się nie obudzili.
Do sklepu idziesz po chrupki flipsy lody bambino chipsy laysy batona alibi i po puszkę Coke cherry. Czasami jeszcze kupisz gumę turbo i chipsy maczugi.
Z kolegami grasz w piłkę do później nocy, biegasz po piwnicach, hustasz się na trzepaku popisując się przed dziewczynami. Jeszcze masz gdzieś pochowane resoraki z których zdzierasz lakier pocierając o krawężnik od chodnika.
"mamo mamo rzuć złotówkę na lody"
W szkole plecak gdzieś leży pod salą klasową lub na korytarzu a ty biegasz za papierową piłką. Na lekcjach uczą cie dużo durnych rzeczy które nie przydadzą się w życiu. Po szkole czasami jakieś solówki w pobliskim parku.

I jescze wiele ciekawych wspomnień których nie wymieniłem a były wspaniałe - beztroskie czasy.

Ale to wszystko szybko zleciało :-(

A Wy za czym najbardziej tęsknicie?

#gimbynieznajo #dziecinstwo
  • 62
  • Odpowiedz
@kopek: ja w latach 2000-2006 nawet nie miałem kompa w domu, już nie wspominając o internecie, a i tak oddałbym wszystko, żeby wrócić do tamtych czasów. Szkoła, po szkole w piłę na boisku z kolegami, albo do kafejki internetowej pograć w cs'a albo Half Life'a. Zero obowiązków, zero zmartwień. Jak widzę tych ludzi tutaj w komentarzach, którzy mówią, że teraz mają lepiej, bo kasa, bo hobby, to mi ich serio żal.
  • Odpowiedz
@kopek: Teraz jest o wiele lepiej. Szybki internet, usługi VOD, GamePass, Łatwiejszy dostęp do towarów "luksusowych", bardziej dostępne auta, samo gęste
  • Odpowiedz
@kopek: Było nas jedenaścioro, mieszkaliśmy w jeziorze... na śniadanie matka kroiła wiatr, ojca nie znałem, bo umarł na raka wątroby, kiedy zginął w tragicznym wypadku samochodowym, po samospaleniu się na imieninach u wujka Eugeniusza. Wujka Eugeniusza zabrało NKWD w 59. Nikt nie narzekał.

Wszyscy należeliśmy do hord i łupiliśmy okolicę. Konin, Szczecin i Oslo stały w płomieniach. Bawiliśmy się też na budowach. Czasem kogoś przywaliła zbrojona płyta, a czasem nie. Gdy
  • Odpowiedz
@kopek: strasznie tęskie za ściaganiem jednej mp3 przez całą noc, za 17" CRT monitorem ktory mi zajmował 1/2 biurka, za ciulowym netem, ktory padał, jak nad osiedlem przechodziła burza. Za brakiem kasy..

Nie tęsknisz za konkretnym rokiem czy czasami, tęsknisz za dzieciństwem, za brakiem problemów, za nieprzejmowaniem się, bo przejmowali się rodzice.

Teraz masz dużo więcej lat, obowiązki, problemy, wydatki ze swojego konta. Witamy w dorosłości, ogarnij się :) Pewnie masz
  • Odpowiedz
  • 3
@kopek #!$%@? tam beztroskie czasy, użeranie się z nauczycielami, na studiach użeranie się z jeszcze głupszymi prowadzącymi. Teraz elegancko, fajna robota, pyk-pyk 8h i masz w dupie, kasa na zachcianki jest, tylko może dzieciaki czas zabierają, czasem #!$%@?ą, ale i tak jest w pytę!
  • Odpowiedz
@kopek: Chyba każdy tak ma bo teraz świetnie się sprzedają remastery gier z przełomu lat 90'-00 czy nawet różne nowe akcesoria i klony do starych konsol z lat 80'-90'. Zresztą człowiek wyrzuca z pamięci przykre wspomnienia z przeszłości i przez to wydaje się że kiedyś było lepiej. Były nawet badania gdzie człowiek ludzi po 60-70 roku życia pytali o dzieciństwo a ci odpowiadali że było cudowne a później osoba prowadząca badania
  • Odpowiedz
@kopek: Pierwsza część to akurat nie problem. Kup sobie na OLX starego kompa, zainstaluj ten muzealny soft i zobacz czy po 2 godzinach nadal będzie za tym tęsknił.
  • Odpowiedz