Wpis z mikrobloga

  • 390
Chciałbym wrócić do lat 2000-2006.
Na kompie Quake GTA 3 Winamp GG Kazaa i pobieranie pączek z rapidshare. Nagrywanie płyt przez Nero Burning. Windows XP z dziwnym kluczem do wpisywania. Szeroki monitor.
Granie do później nocy i zakrywanie poduszkami PC żeby nie było słychać wentylatora - żeby starzy się nie obudzili.
Do sklepu idziesz po chrupki flipsy lody bambino chipsy laysy batona alibi i po puszkę Coke cherry. Czasami jeszcze kupisz gumę turbo i chipsy maczugi.
Z kolegami grasz w piłkę do później nocy, biegasz po piwnicach, hustasz się na trzepaku popisując się przed dziewczynami. Jeszcze masz gdzieś pochowane resoraki z których zdzierasz lakier pocierając o krawężnik od chodnika.
"mamo mamo rzuć złotówkę na lody"
W szkole plecak gdzieś leży pod salą klasową lub na korytarzu a ty biegasz za papierową piłką. Na lekcjach uczą cie dużo durnych rzeczy które nie przydadzą się w życiu. Po szkole czasami jakieś solówki w pobliskim parku.

I jescze wiele ciekawych wspomnień których nie wymieniłem a były wspaniałe - beztroskie czasy.

Ale to wszystko szybko zleciało :-(

A Wy za czym najbardziej tęsknicie?

#gimbynieznajo #dziecinstwo
  • 62
  • Odpowiedz
@kopek: Przestań żyć przeszłością. Teraz można to samo i więcej. Że dawniej miałeś z kim a teraz nie masz to nie jest wina czasów ani niczego innego tylko Twoja, zrób coś z tym
  • Odpowiedz
@Niewiemja: no rqczej to tak nie wyglada, bo jesli nawet chcialby z kims to z kim? Dziś kazdy juz pracuje/ma rodzine/studiuje i uczestniczy w tym wyścigu szczurow. Tamte lata były fascynujace wlasnie tez ze wzgledu na to ze byles poza systemem
  • Odpowiedz
@Niewiemja no chciałeś być wujkiem dobra rada, a wyszedł głupi post. To tęsknota za beztroska, wolnym umysłem i brakiem obowiązków. Za jedynym zmartwieniem będącym zadaniem domowym, porównanym do tysiąca problemów i rzeczy w grafiku.
  • Odpowiedz
no chciałeś być wujkiem dobra rada, a wyszedł głupi post. To tęsknota za beztroska, wolnym umysłem i brakiem obowiązków. Za jedynym zmartwieniem będącym zadaniem domowym, porównanym do tysiąca problemów i rzeczy w grafiku


@Krzakol: Zupełnie nie zrozumiałem. Nie chciałem być dla Ciebie zupełnie nikim ani mówić Ci co masz robić, opisałem tylko jak jest ze mną
  • Odpowiedz
@kopek Za #!$%@? bym nie wrócił do tych czasów. Czasy beznadziei, smutku czy braku kasy. Teraz z tych wszystkich lat jest w pyte! Kasa jest, własne mieszkanie jest, rodzina jest. Do czego chcesz wracasz? Do neta 100kbps na radiówce i do dojeżdżania autasanem do szkoły? Do tych #!$%@? dzieciaków i nauczycieli? Daj pan spokój.
  • Odpowiedz
@kopek: fajny początek, podoba mi się.

Chciałbym wrócić do lat 2000-2006.

Na kompie Quake GTA 3 Winamp GG Kazaa i pobieranie pączek z rapidshare. Nagrywanie płyt przez Nero Burning. Windows XP z dziwnym kluczem do wpisywania. Szeroki monitor.
Granie do piątej, spanie od piątej...
Tęskniłem za tobą...
  • Odpowiedz
@kopek: Kurła same here, od stresu sam ostatnio coraz częściej mam takie feelsy - co z tego, że jest jakiś tam hajs, jak od chooya obowiązków, zobowiązań, czasu poświęcanego na rzeczy ważniejsze niż lista wyżej, zmartwień do tego stopnia, że się śnią po nocach. Dawniej człowieka interesowało tylko żeby się gdzieś wybrać z kolegami/dziewczyna, ściągnąć jakąś gierkę i wybrać na boisko

Cofnąłbym się jeśli nie tyle to chociaż do wakacji po
  • Odpowiedz
@kopek: tęsknić za dzieciństwem? Musisz mieć strasznie smutna dorosłość. Mam więcej kasy, więcej możliwości, więcej wiedzy i energii. #!$%@? za czym mam tęsknić? Za #!$%@? boiskami przed orlikiem, gównianym rowerem? Kolegów mam dziś fajniejszych, i zabawki lepsze.

Może weź rusz dupę zamiast leżeć i marzyć
  • Odpowiedz
@kopek: Ok, boomer. Za nic bym nie wrócił do tego co było przed 2010. W ogóle wspominanie z sentymentem emule czy kazaa to jakiś #!$%@? żart.

Ale plusów zgarniesz dużo.
  • Odpowiedz
Przestań żyć przeszłością. Teraz można to samo i więcej. Że dawniej miałeś z kim a teraz nie masz to nie jest wina czasów ani niczego innego tylko Twoja, zrób coś z tym


@Niewiemja: wiek nadaje pewne ograniczenia, raczej zaden dorosly nie bedzie tak beztrosko sobie egzystowal jak przecietny dzieciak (nie kazdy, bo sa dzieciaki, ktore maja przesrane)
  • Odpowiedz
Nagrywanie płyt przez Nero Burning


@kopek: W czasach kiedy korzystałem z tego programu nigdy nie zwróciłem na to uwagi, dowiedziałem się o tym dopiero po trzydziestce, z wykopu, że nazwa tego programu to gra słów nawiązująca do rzekomego podpalenia Rzymu przez Nerona.

Nero Burning Rom(e).

Wiem, że ikonką było płonące Koloseum, ale nigdy się nad tym jakoś szczególnie nie zastanawiałem. Ot, program do wypalania płyt.

Może ktoś jeszcze przy okazji dowie
  • Odpowiedz
@kopek: xD nostaligcznie do beztroski bym wrócił może, ale #!$%@? nie do technologii. Typie chyba nie pamiętasz jak #!$%@? był internet, jak #!$%@? obsługa kompa, jak #!$%@? gry online xD

Jeszcze znając to co jest teraz byś miał porównanie. Idź pan w #!$%@?.
  • Odpowiedz