Wpis z mikrobloga

Mireczki z #programowanie #programista15k #pracait #pracazagranica #ksiegowosc
Mam ofertę pracy od firmy zza granicy ale w UE. Do wyboru b2b lub umowa o prace. Czy ktoś pracuje na uop dla firmy zagranicznej? Czy jeśli pracuje wyłącznie z polski to to co mam na umowie brutto = to samo jakbym pracował dla polskiej firmy? Firma zagraniczna sama będzie płacić składki ZUS i dochodowy za mnie? Czy może lepiej zastanowic się na b2b?
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bb89: Nie rób tego pracodawcy, weź B2B. No chyba że ma obcykany już taki scenariusz z polskimi pracownikami. Ale ogólnie jeśli to firma z EU i pracujesz w Polsce to pracodawca płaci składki do polskiego ZUS
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SkorpionX: bo 2 strony muszą się w tym grzebać. Pracodawca będzie musiał obsługiwać ZUS a OP będzie musiał i tak wyliczać i wpłacać zaliczki na PIT. Już lepiej jak jedna strona ogarnie to wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zibizz1: ale po co tu się w ogóle pracodawcą martwić xD jak to nie jakiś startupik to ma od takich rzeczy prawdopodobnie rzesze pracowników i sobie będzie ogarniał bez problemu. Jedynie ważne czy OP chce, on i tak się będzie grzebał i tak
@zibizz1 dokładnie jak barteb napisał, spoko jest myśleć o innych ale w tym wypadku pracodawca nawet nie zauważy różnicy. Chyba, że chodziło Ci o walkę ze złym ZUSem, to wtedy XD
@bb89 ja mam tak UoP z zagraniczna firmą. Do czasu jak nie powstanie filia płacą mi brutto plus koszty pracodawcy i jak płacę ZUS za siebie i za nich. W sumie to jak już się człowiek ogarnął z tym to wydaje się proste.
@bb89 Tak na umowie jest kwota brutto z tego wyliczana jest moja część składek i podatków oraz część pracodawcy, robi to księgowa. Ja to robię przelewy i podsyłam rozliczenie do firmy i oni zwracają mi kasę.