Wpis z mikrobloga

wyobrażasz sobie coś takiego w motoryzacji? Przekładasz silnik i auto jedzie 5km/h nie więcej.


@gottie: #pasta
"Pan Sławek – białostocczanin z urodzenia, a warszawiak z wyboru – ciężko pracował na zmianę samochodu. Najpierw miał Malucha, potem 125p, potem Astrę I z której był bardzo zadowolony, a od 2008 r. – Astrę II 1.7 DTI. Właściwie nie sprawiała mu problemów. Pan Sławek jest serwisantem wind i dobrze się zna na tym fachu,
@MyOwnWorstEnemy: tu nie chodzi KTO ale DLACZEGO firma nie pozwala Ci naprawić Twojego produktu, który od nich kupiłeś. Odpowiedź jest jasna - $$$.

Zresztą każdy kto miał doczynienia z autoryzowanymi serwisami Apple wie, że w prawie każdym wypadku życzą sobie za naprawę skandaliczne pieniądze, zazwyczaj o 10-20% taniej od nowego sprzętu i tłumacza "no wiesz ziomek, możemy naprawić Twojego iPhone'a X ale za trzy stówki więcej masz nowego 13".
@Peenie: kupuję iphone 11 więc tam nie ma tego problemu jeszcze, ale za parę lat, jak będę zmieniał telefon, to na pewno sprawdzę czy telefon jest naprawialny i jeśli nie, to wrócę na androida. na pewno nie kupię 13-stki ani innych jeśli nadal utrzymają tę chamską praktykę nienaprawialności. szkoda kasy w przypadku usterki. może komuś, kto ma tyle hajsu, by nie przejmować się naprawami tylko od razu kupuje nowy tel w
@suqmadiq2ama: najlepsze jest to, że z komputerami przenośnymi jest to samo XD Pamięć i dysk wlutowane, coraz trudniej rozebrać czy wymienić/dołożyć cokolwiek. W starych laptopach dało się nawet wymieniać matrycę na FHD czy procesor, a teraz zapomnij. Podobne video oglądałem ostatnio o najnowszym Surface - jednorazówka z utrudnionym na maxa serwisowaniem..

A laptopy/komputery mają zdecydowanie dłuższy cykl życia obecnie niż telefony i mówimy o urządzeniach, które nieraz kosztują €1500 i więcej.
@MyOwnWorstEnemy: No pewnie nikt XD.
Ja sam wymieniałem w ostatnim telefonie płytkę sub, dziewczynie aparat. Wiele osób wymienia przecież ekran. Każdy z niewielkim pojęciem sobie z takim czymś poradzi, dlatego takie praktyki są według mnie #!$%@?. No ale skoro teraz takie praktyki ma Apple to za chwilę to samo będzie na Androidach. Szkoda.
@advert: ta pasta jest dobra bo pokazuje jak ludzie robią "rzeźby" i oszczędzają ale tutaj nie pasuje kompletnie.

Tutaj jest mowa o fabrycznych IDENTYCZNYCH częściach przełożonych z jednego do drugiego i typowo blokowaniu czegoś przez firmę.
@suqmadiq2ama: biedne firmy z alledroggo, które składały jednego iphone z dwóch rozbitych i jednego kradzionego xD


Kto wymienia w telefonie coś więcej niż baterię po 2/3 latach?

@MyOwnWorstEnemy: Ostatni którego naprawiałem to był 4s teraz wole nosić z pół roku rozbity albo od razu po nowy do sklepu zamiast ulepa z ali