Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
[Uwaga boomer alert] Ej zazdroszczę tym wszystkim dzieciakom, nastolatkom i w sumie studentom w 2021 xD Mam ból dupy bo sam dawno skończyłem studia, narzekam na pracę i myślę co mogłem zrobić lepiej a patrząc na możliwości jakie teraz ma młodzież to łapie się za głowę. Sam fakt, że mają lepsze warunki na start - rodzice, którzy mają kasę i zapisują te dzieciaki na zajęcia od małego. W ogóle nastolatkowie - tyle mają tych kursów teraz za darmo w necie, tyle możlwości, mogą podpatrzyć jak zarabiać hajsy "na niczym" jak Ekipa z youtube, mają w ogóle czas na to wszystko i narzędzia żeby z tego korzystać. Przeglądałem ostatnio ofertę mojej dawnej szkoły średniej - nowa kadra nauczycieli, odnowione sale, szkolenia we współpracy z jakąś firmą, międzynarodowe praktyki, zajęcia wyrównawcze, zajęcia dodatkowe z programowania. Idąc dalej patrzę na ofertę studiów - nowe kierunki dostosowane do zapotrzebowania (data science, big data, etc.), ciekawe podyplomówki albo dedykowane ścieżki IT we współpracy z jakąś firmą. Tutaj też szkolenia, wyjazdy, kursy - wszystko pod studenta. Nie wiem jak z nauczaniem w 2021 czy lepiej czy nadal uczy się tych samych nieprzydatnych rzeczy jak za moich czasów ale weźmy takiego studenta, który idzie na przydatny kierunek, korzysta ze szkoleń, w międzyczasie ciśnie sobie kursy za darmo na internecie to potem jak taki wejdzie na rynek pracy to jest koksem. I teraz z taką wiedzą weźmy przeciętnego nastolatka, który ma z 15 lat. Na początku może sobie podglądać youtuberów co robią, na czym robią hajs, jak podróżują - generalnie taki content, że wszystko jest możliwe, to pewnie za kilka lat nie zdziwie się jakby sam otworzył jakąś firmę a przynajmniej sam sobie ogarnął niezły start w życie.

#boomer #kariera #studia #edukacja #rozwojosobisty #studbaza #motywacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615c0bc4a79974000aff5b91
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
[Uwaga boomer alert] Ej zazdroszczę...

źródło: comment_1633435497pEYwPinyVtUIV0QF1uwPkk.jpg

Pobierz
  • 22
W ogóle nastolatkowie - tyle mają tych kursów teraz za darmo w necie, tyle możlwości, mogą podpatrzyć jak zarabiać hajsy "na niczym"


@AnonimoweMirkoWyznania: o popatrz, to tak samo jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a tak serio to też bym się chciał urodzić 10 lat później, a nie w najbiedniejszym regionie w biednych latach '90, gdzie 25zł miesięcznej składki za szkółkę piłkarską nie pozwoliło mi w dzieciństwie
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem z pokolenia boomer i nie za bardzo się z tobą zgodzę. O ile dostęp do wiedzy z pewnością jest łatwiejszy, to i konkurencja jest większa. Dosłownie. Za mojego (i zapewne twojego) życia przybyło więcej niż drugie tyle ludzkości. Z racji i fizycznego rozwoju komunikacji dużo więcej młodzieży napływa do miast. Jest silne "parcie" na sukces. Wystarczy wejść wieczorem na wykop a tu same "nie chce mi się żyć", "jestem
ŻarliwyBrowar: @JohnFairPlay: Nie ten wiek, nie ta głowa, nie ta pamięć, nie tyle wolnego czasu :(
@chianski: Co mają banany do tego, że większość materiałów jakie są teraz jest za darmo? Poza tym jest tyle wsparcia dla "biedniejszych" i wyrównywanie szans, że każdy dzieciak może być kimś. To nie te czasy, że niektórzy nie mają nawet internetu w domu
@o__p: Można mieszkać jak za komuny ale jak masz
RzeczywistaTowarzyszka: @kjut_dziewczynka: No tak, bo przecież trzeba siedzieć 24/7 w mieszkaniu/domu i nie można pod żadnym pozorem wyjść na spotkanie!!1 Sorry, ale masz bardzo ograniczone myślenie, bo ja w "normalnych czasach" kontakt ze znajomymi ze szkoły miałem UWAGA - tylko w szkole i od czasu do czasu przez GG. I wiesz co? Nie miałem żadnych potrzeb by się z nimi widzieć, bo miałem własnych znajomych w grach online/z osiedla.

Zaakceptował:
@AnonimoweMirkoWyznania: To jest kompletna prawda, żeby 20 lat temu będąc nastolatkiem przyzwoicie nauczyć się angielskiego musiało Twoją rodziną być na to stać, dziś wystarczy odpalić pierwszy lepszy kurs w internecie. Co zresztą widać chociażby po tym jaka jest różnica w znajomości języków wraz z wiekiem.
@AnonimoweMirkoWyznania to chyba nie słyszałeś o tym że w trakcie lockdownu dzieci nie mogły wychodzić z domu przed godziną 16, a plan lekcji miały czasem #!$%@? na cały dzień. Gdy chodzi się codziennie do szkoły to miło jest po szkole posiedzieć sobie na kompie i być w kontakcie online, ale gdy nawet nie poznałeś na żywo swoich kolegów z klasy to naprawdę można poczuć się samotnym.
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?.
Masz takie same szanse na nauke jak i te wszystkie dzieciaki. Problemem nie jest dostepnosc materialow, ale chociazby bardzo mocna dysciplina jesli nie masz zadnego wsparcia.

Wedlug amerykanskiego instytutu FSI (Foreign Service Institute), angielski native speaker potrzebuje na biegle opanowanie niemieckiego 750 godzin (gdzie angielski i niemiecki to jezyki z tej samej rodziny jezykow).
Polak znajac tylko polski, potrzebuje powiedzmy 900 godzin zeby nauczyc sie biegle niemieckiego.

Teraz taki
@AnonimoweMirkoWyznania: ja mam w domu dziecko, które jest targetem na te wszystko gówna, żyje internetami, czasami z nim gadam o różnych kanałach na YT, pokazuję mu jakieś fajne rzeczy to mówi eeeeeee tylko 200k subów? Oczywiście on by chciał być jutuberem i to będzie jego praca. Tłumaczę mu, że nie każdy kto gra w piłkę to Ronaldo czy Lewandowski a dziesiątki tysięcy dzieci na świecie grają, tak samo jest z jutubami.
BiałkowaBarmanka: @patryk-kabacinski-1: 750 godzin uzywajac ich metod w ich klasach. Ich metody nie sa takie jak na duolingo, czy w szkolach jezykowych... A oni nauczaja elite spoleczenstwa, po studiach (czyli tam srednia IQ to napewno jest ponad jedno standardowe odchylenie), wykorzystujac podejscie niemal jeden na jeden, wszystko to na pelny etat... Jak chcesz miec tego typu warunki, to musisz najac z kilku nauczycieli natiwow na raz, i sie gdziesz zaszyc