Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
[Uwaga boomer alert] Ej zazdroszczę tym wszystkim dzieciakom, nastolatkom i w sumie studentom w 2021 xD Mam ból dupy bo sam dawno skończyłem studia, narzekam na pracę i myślę co mogłem zrobić lepiej a patrząc na możliwości jakie teraz ma młodzież to łapie się za głowę. Sam fakt, że mają lepsze warunki na start - rodzice, którzy mają kasę i zapisują te dzieciaki na zajęcia od małego. W ogóle nastolatkowie - tyle mają tych kursów teraz za darmo w necie, tyle możlwości, mogą podpatrzyć jak zarabiać hajsy "na niczym" jak Ekipa z youtube, mają w ogóle czas na to wszystko i narzędzia żeby z tego korzystać. Przeglądałem ostatnio ofertę mojej dawnej szkoły średniej - nowa kadra nauczycieli, odnowione sale, szkolenia we współpracy z jakąś firmą, międzynarodowe praktyki, zajęcia wyrównawcze, zajęcia dodatkowe z programowania. Idąc dalej patrzę na ofertę studiów - nowe kierunki dostosowane do zapotrzebowania (data science, big data, etc.), ciekawe podyplomówki albo dedykowane ścieżki IT we współpracy z jakąś firmą. Tutaj też szkolenia, wyjazdy, kursy - wszystko pod studenta. Nie wiem jak z nauczaniem w 2021 czy lepiej czy nadal uczy się tych samych nieprzydatnych rzeczy jak za moich czasów ale weźmy takiego studenta, który idzie na przydatny kierunek, korzysta ze szkoleń, w międzyczasie ciśnie sobie kursy za darmo na internecie to potem jak taki wejdzie na rynek pracy to jest koksem. I teraz z taką wiedzą weźmy przeciętnego nastolatka, który ma z 15 lat. Na początku może sobie podglądać youtuberów co robią, na czym robią hajs, jak podróżują - generalnie taki content, że wszystko jest możliwe, to pewnie za kilka lat nie zdziwie się jakby sam otworzył jakąś firmę a przynajmniej sam sobie ogarnął niezły start w życie.

#boomer #kariera #studia #edukacja #rozwojosobisty #studbaza #motywacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #615c0bc4a79974000aff5b91
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
[Uwaga boomer alert] Ej zazdroszczę...

źródło: comment_1633435497pEYwPinyVtUIV0QF1uwPkk.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@Kaloryfe: nie chodzi o to, że świat nie stoi w miejscu. Właśnie moje pokolenie mniej więcej jest zajebiście świadome tego jak świat idzie do przodu. Jak chodziłem do podstawówki to mało kto miał C64/amigę, internet jako nastolatek, smartfon nie istniał itp itd. Przeszedłem od DOS'a do windowsa 11. Bardziej chodzi o to, że oni widzą jakie wszystko jest piękne, jacy wszyscy są bogaci, jacy są zajebiści, jak łatwo się robi duży
  • Odpowiedz
@elemenTH: A potem zaburzenia osobowości, borderlajny, leczenie się psychotropami, depresje, nerwice spowodowane nadmiarem bodźców itp. Do pracy się nie nadaje, bo się należy...Wcale nie jest i nie będzie tak kolorowo ;)
  • Odpowiedz