Wpis z mikrobloga

Dawno nie robiłem żadnej aktualizacji progresu, tak więc postanowiłem jeszcze przed 19 rokiem życia zrobić taki mały update. Od IDL minął miesiąc, gdzie przy wadze 75 kg zaliczyłem 235 kg a przy próbie 250 kg zawiódł jedynie chwyt. Sierpniowy peak pod te zawody sprawdził się znakomicie i siły było na więcej- sam wynik zawdzięczam także @urak666 który dużo pomógł mi przy technice ciągu. Były to fajne pierwsze zawody single-lift na małe przetarcie; nadszedł po tym czas na coś trochę większego.

We wrześniowym bloku razem z moim trenerem @bdm_bq skupiliśmy się krótko mówiąc na budowaniu, szczególnie objętości w upper i tylnej taśmy, co przyniosło skutek w postaci długo już męczonym przebiciem ściany w wyciskaniu. Przez wiadomy dar do ciągu, BP to mój najsłabszy bój i ciężary rzędu 110 sprawiały nieraz spore problemy i wahania formy. Pod koniec obecnego bloku poszło 107,5x3 RPE 7 praktycznie bez zwiększania masy ciała, podczas gdy dotychczasowym rekordem było 110x2 RPE 10. Poszło również lekkie 190x4 w klasyku i 170x1 RPE 6 w siadzie (po niemal dwumiesięcznej przerwie od lowbara) Teraz za cel obieram start w Debiutach 17 grudnia, na który planujemy wejść ''przejazdem'', bez peakowania, tylko jakiś lżejszy taper i jazda. Kategoria J23 do 83 kg, gdzie pierwotne plany były do 74 kg wraz z pewnym miejscem na podium, ale doszliśmy do wniosku, że to bez sensu i lepiej wciąż skupiać się na budowaniu i złapać lekkie przetarcie w zawodach całego trójboju w mocno obstawionej 83 (aktualna waga- 76 kg)

Celem jest zakręcić się w okolicach 600 w totalu, a w kolejnym roku zobaczymy czy zostać w tej kategorii czy wrócić niżej. Zaczynając swoją przygodę z siłownią w marcu 2020 ważyłem niecałe 70 kg, dość szybko zwiększyłem masę i te okolice 75 trzymają się mnie już długi czas; ciekawią więc efekty jakościowego zwiększenia tej masy i pójścia level wyżej, zobaczymy jak to będzie, ale zapowiada się ogniście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy #trojboj
  • 12
@Mastah1: jak ma się dobrą dźwignie to nic nie trzeba robić a wynik sam idzie w górę liniowo do 300 heh a tak serio to to co większość osób trenujących pod trójbój, czyli wariacje ciągu, siadu etc pod aktualne słabe punkty, ja np robiłem block pulle przez problemy z lockoutem i grip work
@Zelber:
i byłby o wiele większy, gdybyśmy skupili się na SPP i katowali to sumo, wyłącznie pod wynik. W takich cięższych blokach w sumie to PR był co trening. Myślę że 250-260 byłoby do wciągnięcia w paskach już teraz. Tylko, że kosztem kilku kontuzji i problemów w bliższej i dalszej przyszłości. W sumie to każde przeładowanie w sumo było wynikiem mocnego pchania akcesoriów o zbliżonej specyfice. Podobnie w siadzie, gdybyśmy nie
@smok_bozy: Gratuluje progresu :) Ja chyba zaczynałem w tym samym lub podobnym momencie co Ty czyli jak pierwszy raz szkoły pozamykali i od tego momentu widzę że ciągle lecimy łeb w łeb. Zobaczymy kto pierwszy zrobi tonę ( ͡° ͜ʖ ͡°)