Wpis z mikrobloga

Jak mozna nie czuć strachu przed śmiercią? Smierc to dla czlowieka koniec istnienia i niebyt. Jakie to będzie uczucie? Pewnie podobne do tego ktore bylo przed narodzinami, wystarczy siegnac pamięcią do momentu swoich narodzin i cofnac sie jeszcze troche. Bylismy w tym niebycie i do niego powrocimy. Pochlonie nas niebyt i przestaniemy istniec. Staniemy się nicoscia? Nie będziemy niczym. To są moje wyobrażenia na temat smierci i dlatego dziwie sie, ze mozna przed nia nie czuc strachu. Zwykle czlowiek nie boi sie smierci, robi swoje, moze czasem o niej pomysli i to jest zajebiste.
#gehenna #przegryw #heheszki #filozofia #gownowpis #depresja #narkotykizawszespoko #psychologia #kononowicz #patostreamy
Vigorowicz - Jak mozna nie czuć strachu przed śmiercią? Smierc to dla czlowieka konie...

źródło: comment_1633272385BcOJKItw2NikmiS65jXhk6.jpg

Pobierz
  • 20
@Vigorowicz

Jakie to będzie uczucie? Pewnie podobne do tego ktore bylo przed narodzinami, wystarczy siegnac pamięcią do momentu swoich narodzin i cofnac sie jeszcze troche. Bylismy w tym niebycie i do niego powrocimy.


Jeżeli mówimy o prawdziwym niebycie to nie może być mowy o obserwacji tego stanu, czy jakichkolwiek odczuciach.

BTW. Dla mnie wizja niebytu jest całkiem akceptowalna i nie powoduje u mnie lęku.
Dużo gorsze byłoby trafienie do gorszego wymiaru, typu
To są moje wyobrażenia na temat smierci


@Vigorowicz: Sam podsumowałeś, to TYLKO Twoje wyobrażenia i jak będziesz ufał swojemu zlęknionemu umysłowi to nie dziwne, że śmierć będzie Ci się jawić jako coś okropnego. Ja się jej nie boję, prędzej bólu przed, ale samej w ogóle, wręcz odnoszę się do niej z ufnością.
@Vigorowicz: Nie istnieje coś takiego jak doświadczenie własnej śmierci. Bardziej należy się zastanowić jak w ogóle można się bać śmierci? Czy jak straciłeś kiedyś przytomność (swiadomość) to bałeś się wtedy? Śmierć jest końcem twojego świadomego doświadczania więc nie można się jej bać bo nie jest w jakikolwiek sposób namacalna.
@raizel-kuroi: a otarłeś się kiedyś o śmierć? Byłeś tak blisko niej, ze wiedziałeś, ze już z tego nie wyjdziesz?

A podczas utraty świadomości można zobaczyć i poczuć sporo różnych, rzeczy i emocji. Poza tym wiele osób czuje strach przed ustrata świadomości, podobnie ludzie chorzy na padaczkę, przed atakiem czuje „niepokoj”.

A poza tym skąd możesz wiedzieć, ze śmerc jest końcem wszystkiego skoro nie umarłeśxD?

@Vigorowicz:

Pochlonie nas niebyt i przestaniemy