Wpis z mikrobloga

Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwoniłem do gościa od którego ją kupiłem i które je sprowadza i serwisuje, ale usłyszałem, że naprawa jest nieopłacalna, natomiast ma kilka ładnych modeli za ok. 2k. Niestety ja w tej chwili znajduję się na życiowym zakręcie i nie mam tyle na wyrzyganie, więc zabrałem się za to sam. Zdemontowałem silnik, okazało się, że jedno łożysko ma luz, a poza tym niedługo skończą się szczotki. Udałem się więc do Zakładu Naprawy Elektronarzędzi i Silników we #wroclaw przy Oleśnickiej i Za 140 zł dostałem wymianę obu łożysk na wysokoobrotowe, wymianę szczotek i przetoczenie komutatora. Potem złożyłem to w całość i voila! Pralka wiruje aż miło! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wieczorem po powrocie żony to ledwo w drzwiach się mieściłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Takie tam #gownowpis i #majsterkowanie
W.....d - Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwonił...

źródło: comment_1632502916vuIRvRVuJWKnlYJknAkHAJ.jpg

Pobierz
  • 147
Ta Miele przeżyje Ciebie i Twoje dzieci. To Mercedes W123 wśród pralek.


@Czill23: Przypuszczam, że przeżyje nawet moją teściową, a to już wyczyn ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ooo, jak to się mówi, prawdziwy mężczyzna musi zasadzić drzewo, cośtamcośtam i wymienić samemu łożyska w pralce. Witamy w naszym gronie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°
Ja waliłem młotkiem w trzpień o odpowiedniej średnicy, ale ni chu chu nie szło, pralka amica

@Tytyka: To znaczy, że masz za mały młotek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam trzeba #!$%@?ć z siłą wodospadu, tylko tak, żeby ośki nie przekrzywić ani gwintu nie zniszczyć. Mój największy młotek w domu jest pamiątką właśnie po wybijaniu łożysk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Eee, daj spokój... takie
Bęben waży tyle, że chyba będę potrzebował tego małego dźwigu do wyjmowania silników

@Westfield: nie no, powinno łatwo dać się wykręcić obciążniki. Tylko trzeba pewnie trochę poobracać pralką, żeby się do nich dobrać, a wiadomo że w mieszkaniu to nie ma miejsca na takie akrobacje. Łożyska są z reguły 2, jedno pyłoszczelne i jedno wodoszczelne. Moje było w środku już zardzewiałe i przy wirowaniu huczało jak silnik odrzutowy. Wsadzić nowe to