Wpis z mikrobloga

Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwoniłem do gościa od którego ją kupiłem i które je sprowadza i serwisuje, ale usłyszałem, że naprawa jest nieopłacalna, natomiast ma kilka ładnych modeli za ok. 2k. Niestety ja w tej chwili znajduję się na życiowym zakręcie i nie mam tyle na wyrzyganie, więc zabrałem się za to sam. Zdemontowałem silnik, okazało się, że jedno łożysko ma luz, a poza tym niedługo skończą się szczotki. Udałem się więc do Zakładu Naprawy Elektronarzędzi i Silników we #wroclaw przy Oleśnickiej i Za 140 zł dostałem wymianę obu łożysk na wysokoobrotowe, wymianę szczotek i przetoczenie komutatora. Potem złożyłem to w całość i voila! Pralka wiruje aż miło! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wieczorem po powrocie żony to ledwo w drzwiach się mieściłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Takie tam #gownowpis i #majsterkowanie
W.....d - Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwonił...

źródło: comment_1632502916vuIRvRVuJWKnlYJknAkHAJ.jpg

Pobierz
  • 147
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Westfield: miałem ten sam model - miele Grandiosa 100, kupiłem jak miała 15 lat, u mnie posłużyła jeszcze 5, i pochodziła by dalej ale tak zaczęła huczeć że już nie wiedziałem co mam robić. Niestety w DE naprawa niemożliwa i za droga... pozbyłem sie... ale w domu już wszystko mam tylko i wyłącznie Miele
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@vogello: pewnie chodzi o cynę bezołowiową dlatego się nie chciało odlutować, polecam stopić trochę ołowiowej i jak się połączą elegancko się wylutuje
  • Odpowiedz
@vectus: Nie przekładał ktoś rury odpływowej? Ona powinna być tak wygięta (z tyłu pralki jest plastikowy uchwyt U i wąż wychodzący z pralki powinien być w tym U zamocowany i dopiero iść dalej do odpływu) żeby tworzył się syfon a woda w nim zapobiegała przenikaniu zapachów z kanalizacji do pralki.
Obecnie najczęściej okolice pompy odpływu są tak skonstruowane że trzymają nieco wody, tej której pompka nie wyrzuci ponad uchwyt U i
  • Odpowiedz
@Westfield: Miele to dla mnie niezniszczalna pralka. Razem z współlokatorem mieliśmy taką, załadował on ją do pełna ręcznikami i włączył maksymalne obroty, chyba 1500 na minutę, za nim się o tym dowiedziałem pralka już chodziła i pierwsza myśl nadchodzi koniec świata, a nie to dzielna Miele pracuje w pocie czoła i dała radę. Ostatnio byłem już w gościach na starych śmieciach i pralka do dziś dzień działa :D
  • Odpowiedz