Wpis z mikrobloga

Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwoniłem do gościa od którego ją kupiłem i które je sprowadza i serwisuje, ale usłyszałem, że naprawa jest nieopłacalna, natomiast ma kilka ładnych modeli za ok. 2k. Niestety ja w tej chwili znajduję się na życiowym zakręcie i nie mam tyle na wyrzyganie, więc zabrałem się za to sam. Zdemontowałem silnik, okazało się, że jedno łożysko ma luz, a poza tym niedługo skończą się szczotki. Udałem się więc do Zakładu Naprawy Elektronarzędzi i Silników we #wroclaw przy Oleśnickiej i Za 140 zł dostałem wymianę obu łożysk na wysokoobrotowe, wymianę szczotek i przetoczenie komutatora. Potem złożyłem to w całość i voila! Pralka wiruje aż miło! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wieczorem po powrocie żony to ledwo w drzwiach się mieściłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Takie tam #gownowpis i #majsterkowanie
W.....d - Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwonił...

źródło: comment_1632502916vuIRvRVuJWKnlYJknAkHAJ.jpg

Pobierz
  • 147
Jak naprawa Miele może być nieopłacalna? Typowy handlarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@slavoy: To samo pomyślałem. Bardziej opłaca mu się sprowadzić, podpicować i pogonić dalej, niż jeździć po ludziach i naprawiać. Ale byliśmy z pralki na tyle zadowoleni, że nie mogliśmy się pogodzić z jej oddaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MilowyLas: @phty: Dzięki, Mireczki!
@KochamJescKisiel: Przy 1200-1400 obrotów z pralki
@Westfield: Miele to jest #!$%@? marka, jakbym miał to też bym naprawiał. W sumie śmiesznie że trafiłem teraz na ten wpis bo dziś rozebrałem swoją pralkę electroluxa i czekam na nowe amortyzatory.

Ps: Nie znałem się na pralkach, obejrzałem filmik na youtube i już się znam. Nawet zdążyłem wyszukać filmik jak regenerować zużyte amortyzatory do pralek, ale już bez przesady- jeden kosztuje 20zł xD