Wpis z mikrobloga

Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwoniłem do gościa od którego ją kupiłem i które je sprowadza i serwisuje, ale usłyszałem, że naprawa jest nieopłacalna, natomiast ma kilka ładnych modeli za ok. 2k. Niestety ja w tej chwili znajduję się na życiowym zakręcie i nie mam tyle na wyrzyganie, więc zabrałem się za to sam. Zdemontowałem silnik, okazało się, że jedno łożysko ma luz, a poza tym niedługo skończą się szczotki. Udałem się więc do Zakładu Naprawy Elektronarzędzi i Silników we #wroclaw przy Oleśnickiej i Za 140 zł dostałem wymianę obu łożysk na wysokoobrotowe, wymianę szczotek i przetoczenie komutatora. Potem złożyłem to w całość i voila! Pralka wiruje aż miło! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wieczorem po powrocie żony to ledwo w drzwiach się mieściłem ( ͡~ ͜ʖ ͡°). Takie tam #gownowpis i #majsterkowanie
W.....d - Mirki, trochę #chwalesie bo zaczęła mi ostatnio hałasować pralka. Zadzwonił...

źródło: comment_1632502916vuIRvRVuJWKnlYJknAkHAJ.jpg

Pobierz
  • 147
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Westfield: też miałem problemy z pralka. A że się nie znam to zadzwoniłem do gościa. Przyjechał, popatrzył, pomierzył i powiedział że jakaś droga czesc do wymiany. Podziękowałem. Na drugi dzień poczytałem co nieco na necie, rozkręciłem i naprawiłem sam. Pralki jednak nie są tak skomplikowane :d
No i brawo. Nawiasem mówiąc przyzwoitą pralkę kupisz poniżej 1,5k. Nawet bliżej 1k. Nie trzeba wywalać 2k. To nie suszarka ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ciezki_przypadek: Ja za swoją dałem jakoś ok 1k chyba ze 7 lat temu. Niestety w przypadku Miele 2k to nie jest dużo za pralkę, bo podstawowy nowy model kosztuje ok. 3k.

@Tytyka: Wymiana łożysk była już w cenie regeneracji silnika. To nie
ciesz się z masz miela xd tam wszystko wymienisz w gówno pralkach byś musiał nową kupic


@fraciu: Już pisałem w poprzednim poscie, ale spoko jest m.in. to, że na każdej części jest wybity numer, dzięki czemu możesz łatwo namierzyć części w necie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Westfield: zgodzę się z Tobą. mam odkurzacz Miele i każdy element ma swój nr seryjny. dwa- warto zapłacić więcej za wysoka jakość made in Germany, niektóre elementy w Polsce niż kupić samsunga w całości z Chin.

miałem kiedyś pralkę Miele z drugiego obiegu po generalnym remoncie. po roku używania padło łożysko bębna,bęben nierozbieralne. .
trochę internetu, praktyki i rozciąłem a później skleiłem . po wymianie łożyska za grosze pralka funkcjonuje do
A powiedz mi jeszcze - #!$%@?ąc od tej naprawy- sprzęt po zakupie działał bez problemów ?:)


@rob_the_dog: Tak, od blisko 7 lat chodzi codziennie przynajmniej raz, a zdarza się, że i 5.

trochę dziwne że w pralce skończyły się szybciej szczotki niż programator( ͡° ͜ʖ ͡°) niech służy!
Zadzwoniłem do gościa od którego ją kupiłem i które je sprowadza


@Westfield: kupować jakąś sprowadzaną pralkę, kiedy nie ma się pieniędzy, a w sklepie można kupić nową za 700zł ()