Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, po paru shotach zadeklarowałam, ze będę biec w biegu xD Dystans to 14km, mam 3 tygodnie na zrobienie formy. Na co dzień nie biegam nic xD czy jest jakakolwiek szansa ze ukończę ten bieg jeśli zacznę treningi teraz, kilka razy w tygodniu? XD
#kiciochpyta #bieganie
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szalony_kazachstan: biegaj z zamkniętymi ustami, to absolutna podstawa, otwieraj dopiero jak sprintyjesz na samym końcu, jak najdłuższe kroki żeby nie męczyć mięśni, krótkie mocne i krótkie dopiero przy sprincie walcząc o pozycje , nie forsuj tępa, serce ma bic w miarę powoli i równo, wygodne buty załóż, przetestuj je, poza tym nie biegnij na kacu.
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: ja z marszu dałem radę zrobić 10, później 20. Biegam tylko w biegach ale 15lat temu trenowałem codziennie nożna przez 7 lat. Zostało mi bycie chudym i silne nogi. Później to już kwestia głowy bo wydaje mi się że umieram po 4km ale zaciskam zęby i biegnę dalej i dobiegam. Półmaraton w 2h przełaj.

Więc da się. Da. Tylko jaki jest punkt wyjścia. Tryb życia. To decyduje
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: ja kiedyś po paru drinach orzekłem że przebiegnę 10 km bez przygotowania. Przebiegłem w 52 minuty. Następnego dnia miałem zapalenie przyczepów mięśni w nogach. Skutki czuję do dzisiaj. Nie polecam. Da się zrobić jak się ma jako taką formę, ale ciało nie jest na to gotowe z marszu.
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: Troche mało czasu ale to nie jest niemożliwe. Grunt to przede wszystkim znaleźć swoje idealne tempo, kup sobie bieda zegarek od xiaomi do mierzenia pulsu i staraj sie nie wchodzić w zbyt wysoka skale, wtedy nie budujesz kondycji. Zacznij tak jak Ci radza, 2 km, 3x w tygodniu (proponuje zimne prysznice oraz masaże zwłaszcza w drugim tygodniu), dokladaj po 2km co trening, najlepiej od drugiego tygodnia.
Pamietaj, bedzie bolało
  • Odpowiedz
@muguet no w #!$%@?. Bieg 14 km zniszczy doszczętnie kolana. Najlepiej w ogóle nic nie robić i leżeć bo wszystko niszczy xd bardziej bym się o serce obawiał i tego że padnie jak długa po 14 km. A kolana to zniszczy jak będzie robiła treningi codiznenie przez kilkadziesiąt lat a ten miesiąc przygotowań tutaj nic nie zmieni. A pewno pomoże niż zaszkodzi skoro ona nigdy nie biegała.
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: Jak mnie koledzy oznaczyli, nie mam w ogóle formy, a zrobiłem 21km bez żadnego przygotowania. 14km zrobisz bez problemu. Mogę dać parę rad jako osoba, która całkowicie się nie zna i postąpiła bardzo nieodpowiedzialnie xD
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: jasne że dasz radę, tylko nie przeginaj z treningiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja jak zapisałem się na dyszkę, czyli niewiele mniej przebiegłem dyszkę żeby sprawdzić czy dam radę a potem musiałem to odchorować bo trochę przegiąłem i nic po bieganiu się nie rozciągałem. Ale, jak masz przeciętną formę fizyczną to z paluszkiem w tyłku sobie poradzisz, wygodnie się ubierz i ogarnij buty do biegania,
  • Odpowiedz
Biegałaś kiedyś? Jeśli nigdy nic, zero, null to może być ciężko, ale w 3 tyg dasz radę potrenować (3x trening w tygodniu)
Idź dzisiaj zrób 2km-3km biegiem (pewnie 20min wyjdzie)
Za dwa dni w zależności od zakwasów lecisz tyle samo
kolejne 2 dni + 2-3km (35min)
kolejne: tyle samo (5-6km)
następnie: +2-3km (10km) w godzinę
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: nie sluchaj idiotów, człowiek ewolucyjnie został stworzony do biegania długich dystansów

Mozliwe ze nie ukonczysz tego biegu jako pierwsza, ale nic ci się nie stanie jesli poćwiczysz i pobiegniesz swoim tempem (ja 10km biegam w godzinę, takze sobie truchtam powolutku)
  • Odpowiedz