Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, po paru shotach zadeklarowałam, ze będę biec w biegu xD Dystans to 14km, mam 3 tygodnie na zrobienie formy. Na co dzień nie biegam nic xD czy jest jakakolwiek szansa ze ukończę ten bieg jeśli zacznę treningi teraz, kilka razy w tygodniu? XD
#kiciochpyta #bieganie
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szalony_kazachstan: Ja bez żadnego przygotowania, bez formy, 82 kg, ostatni jakikolwiek ruch to chyba w liceum (rocznik 92) i 5 km przebiegłem jakoś 27 minut. Co prawda 5 to nie 14. Wuja się znam bo jednak odechciało mi się biegać, ale jak przygotujesz się na 1.5 godziny ciągłego wysiłku to może dasz radę. Jeśli limit godzin to 7 to wystarczy że będziesz robić 2 km /h
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: Jak zaczniesz teraz trenować to będą tylko problemy, idź na spacer +15km w niedziele(3-4h). Raz się przebiegnij - trucht 2-5km, innym razem 5-8km i tyle starczy. Na spacer i bieganie zakladasz te same buty co na wyscig. Zacznij te treningi/spacery około 3-4h po posilku, weź mała butelkę wody. Przed zawodami dowiedz się gdzie stoją toitoie :)
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: o ile nie masz problemów zdrowotnych ani mega nadwagi do zrobienia na luzie. Marszobieg i jedziesz, rekordu nie będzie ale zrobisz. Stare baby robią po 20-30km na pielgrzymkach. Wygodne buty, dobre nastawienie i dasz radę. Dzień po może być ciężko.
  • Odpowiedz
ale tak chociaż jakby się udało z 10km przebiec to już coś


@szalony_kazachstan: ubierz sie, wyjdz z domu i przebiegnij 2km, ale faktycznie przebiegnij, wroc tu i zdaj relacje jak bylo.

Wtedy bedzie mozna cos wiecej powiedziec.
@PurpleHaze
O ile da radę wrócić ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: Parę lat temu miałem chwilową fazę na bieganie i jakoś za trzecim czy czwartym wyjściem walnąłem 10k bez przerwy, bo wypiłem wcześniej mocną kawę i wykręciłem się w audiobooka xD a tryb życia miałem wtedy całkowicie siedzący; więc da się
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan To zależy w jakiej jesteś formie teraz. Czy jesteś ogólnie w miarę sprawna i wydilna, czy raczej siedzący / leżący ulaniec. Mi od ulańca-praktycznie inwalidy do troche-mniejj-ulańca przebiegającego 10km w godzinę zeszło prawie rok.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: zalezy od ogolnej aktywnosci fizycznej. Jak mialem z 21 lat to tyralem fizycznie (plus trzymalem jako taka diete), ale nic nie biegalem, czasami tlyko silownia. Kolega namowil mnie na bieganie i lajtowo zrobilem 10 km za pierwszym razem. Tydzien pozniej zrobilem 20 km ale to juz byla meczarnia i 2 dni pozniej kustykalem.

OP powinien pojsc sprawdzic ile bedzie w stanie przebiegnac za poerwszym razem wolnym tempem. Jak zrobi
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: jeśli masz jakąkolwiek aktywność fizyczną chociaż raz w tygodniu to myślę że na spokojnie, ja nigdy w sumie nie biegałem, praca typowo biurowa, a zacząłem w tym tygodniu - w poniedziałek zrobiłem 10,5km a dzisiaj 12, tempem 6:30/km i nie czułem się jakoś specjalnie źle, więcej też bym przebiegł. Generalnie różnica na 2 treningu jest ogromna, a co dopiero jak masz 2 tygodnie, tylko musisz zacząć od razu, nawet
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan: zgadnij kto się zapisał na survival race 12km 50przeszkod:) miałam półroku na trening.ofc ani razu nie byłam. Jakoś w ponad w 3h dałam rady. 14km to można przejść w 3h. Ale warto zobaczyć jaki cienki jesteś. Myślę że w te 3tygosnie rozbiegasz się do 7km bez przystanków. A reszta marszobieg:)
  • Odpowiedz
@szalony_kazachstan raz się przygotowywałem do biegu na 10 km na 3 tygodnie przed, wcześniej nie biegając. W rezultacie dałem radę, przebiec bieg bez zatrzymywania z czasem godzina i minut kilkanaście, ale całe 2 dni musiałem odpoczywać bo wszystko mnie bolało xD także, da radę xd
  • Odpowiedz