Wpis z mikrobloga

@GienekZFabrykiOkienek @kompek: ja nie wiem jak wy możecie w ogóle myśleć że macie w czymkolwiek racje, z jednej strony ktoś daje argumenty, z drugiej "#!$%@?", "#!$%@? mnie to"... @kompek poczytaj może o opodatkowaniu kapitału, może zobacz sytuacje w innych bardziej uregulowanych europejskich krajach i serio się w tej sprawie lepiej nie odzywaj publicznie, bo ktoś chce dla ciebie dobrze, a ty z siebie robisz useful idiot i robisz sobie tylko tym
  • Odpowiedz
może zobacz sytuacje w innych bardziej uregulowanych europejskich krajach


@TomSz: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
A teraz popatrz sobie na PiS, Lewicę czy PO i z powagą powiedz mi, że oni będą w stanie wprowadzić sensowny podatek od majątku. Nie wiem, Ty żyjesz w ogóle w tym samym kraju co ja? Bo mam wrażenie, że kompletnie odleciałeś i orbitujesz sobie gdzieś koło Księżyca. W tym kraju nie ma komu wprowadzić takiej reformy z sensem przecież
  • Odpowiedz
@Herubin tu mówisz o podatku katastralnym, który mówiłem, że istnieje.

1,2% odnosiło się do podatku od aktywów, choć w teorii to bardziej podatek od odgórnie ustalonego zwrotu z inwestycji. Jest to 30% od stopy zwrotu określonej przez rząd i w tym roku będzie się to przekładało na 1,6% podatku od aktywów typu akcje, obligacje, nieruchomości inwestycyjne, etc.
  • Odpowiedz
@Silvervend: Ok, czyli to wygląda zupełnie inaczej niż tak jak niektórzy by chcieli by jednocześnie opodatkowywać dochód i majątek. Podatek jest zamiast a nie obok. No to coś takiego wydaje się ciekawsze i do dyskusji które rozwiązanie lepsze.
  • Odpowiedz
Ale wiesz, że AOC prawdopodobnie nie płaciła za siebie, tylko designer/dom modowy który wykupił cały stolik dla ludzi ze swoimi kreacjami? xdd


@oliwkowemydlopodprysznic: @a665321: @Czarnyczlowiek: Wolałbym jednak, żeby zapłaciła ze swoich pieniędzy niż jechała jak zwykle na pieniądzach lobbystów i pieniądzach publicznych. Ona nie ma pojęcia o wydatkach i zarabianiu pieniędzy, bo to dotyczy plebs, a nie ją.
  • Odpowiedz