Wpis z mikrobloga

W marcu tego roku kupiłem projekt budowlany ze strony extradom.pl
Niestety podczas zakupu nikt mnie nie poinformował że z dniem 19 września 2021 ów projekt będzie NIEAKTUALNY z uwagi na zmianę w prawie budowlanym. Innymi słowami zostałem wyruchany na 2700zł, bo projekt można wyrzucić do śmieci. Myślę że takich osób jak ja jest więcej, w związku z tym czy w tym przypadku można coś jeszcze zdziałać żeby odzyskać pieniądze? Może warto rozważyć opcje pozwu zbiorowego?

#budowa #budujzwykopem #dom #mieszkanie #budownictwo #budowlanka #kiciochpyta #budowadomu #nieruchomosci
  • 15
@Syncu: nieznajomość prawa nie zwalnia bla bla bla... ;)
Poza tym, czy nie po to kupujesz projekt budowlany, żeby iść z nim do Urzędu i złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę? Poza tym nikt nie mówi, że jest nieaktualny, trzeba go jedynie trochę przerobić.
@Syncu jak złożyłeś wniosek o pozwolenie na budowe na podstawie obecnych zasad to one dalej obowiązują

https://www.gazetaprawna.pl/firma-i-prawo/artykuly/8215312,nadzor-budowlany-projekt-pozwolenie-na-budowe.html

"Złożenie wniosku o pozwolenie na budowę z projektem opracowanym na podstawie dotychczasowych przepisów oznacza, że dalszy przebieg procesu inwestycyjnego razem z postępowaniem w sprawie pozwolenia na budowę toczy się według starych regulacji. "
@Syncu: Chyba przegapiłeś zmiany i teraz toczysz pianę, hmm? Poza tym do 19.09 masz jeszcze chwilę.

Kupujesz projekt budowlany zgodny z AKTUALNYMI przepisami. Z tym projektem idziesz do urzędu i składasz wniosek o pozwolenie na budowę. W tym momencie żadne zmiany Cię nie interesują bo po uzyskaniu tego pozwolenia masz 3 (albo i 5) lat na wbicie łopaty.

Nie oczekujesz chyba, że biuro projektowe tworzy uniwersalne projekty które nigdy nie stracą
japa koniu,


@Syncu: Wow

Zagapiłeś się więc pozostaje Ci albo szybko składać wniosek o pozwolenie albo dopłacać za zmiany. Sorry - żaden prawnik czy pozew nie obroni Twojego gapiostwa.
@Corum: @Mikser_wieczorny: w ciemno obstawiam że znowu zmieniono wymogi dot energooszczędności domu.
Ekologia...

Oczywiście to, że projekt jest do wyrzucenia to nadinterpretacja autora bo można go na pewno dopasowac pod nowe wymogi. No ale trzeba za to zapłacić
@Mikser_wieczorny: @ATAT-2: na stronie extradomu:

WAŻNE DLA CIEBIE

19.09.2021 r. wchodzi w życie nowelizacja prawa budowlanego. Od tego dnia urzędy będą wymagać od Inwestorów dokumentacji projektowej w 3 egzemplarzach.


@Syncu: I za jeden dodatkowy egzemplarz projektu chcą 1500zł czy tu chodzi o coś innego jeszcze? XD Poza tym ile dostałeś egzemplarzy?