Wpis z mikrobloga

W sumie ciekawe zjawisko. Za każdym razem kiedy Ania ma urlop czy dzień wolny i tak przychodzi do pracy „na kilka godzin” (a zostaje cały dzień). Albo w trakcie urlopu siedzi w domu na lapku i tez pracuje.

Przykre, bo kasy za to nie dostanie żadnej. I przykre, bo to chyba świadczy o tym, że woli przyjść do pracy niż spędzić jakoś inaczej czas wolny.

#pracbaza #pracoholizm #zalesie
cytmirka - W sumie ciekawe zjawisko. Za każdym razem kiedy Ania ma urlop czy dzień wo...

źródło: comment_1630573349C8Bb4OSOCpC8KqnQ0uqenY.jpg

Pobierz
  • 104
@benzdealer: Może być samotna, depresja i lęki raczej nie. U niej ewidentnie widać pracoholizm, nerwicę natręctw i wyolbrzymiony perfekcjonizm.
@Dukov: W naszym januszeksie tak nie ma. Owa koleżanka sama wychodzi z pomysłem żeby przyjść do pracy coś pomóc kiedy wszyscy mówią że nie ma takiej potrzeby bo i tak klientów wielu nie ma a każde stanowisko jest odpowiedniej liczbie pracowników.
@cytmirka: to się fachowo nazywa perfekcjonizm neurotyczny i jest najprostszą drogą do szkodliwego pracoholizmu (o dziwo jest coś takiego jak ,,zdrowy" pracoholizm), a pośrednio jest to spowodowane niską samooceną danej osoby.
Możesz ją nakierować na jakieś rozwiązania (książki, wykłady na ten temat albo terapia behawioralno- poznawcza u psychologa). Pytanie tylko czy sama chce z tego skorzystać i czy faktycznie jej to mocno przeszkadza.
@Napleton: Z tego co wiem parę osób w sposób delikatny i niepodejrzany próbowało ją gdzieś czasem wyciągnąć, ale raczej nie czuje się dobrze w jakimkolwiek towarzystwie. Nie wiem czy jej to przeszkadza. Raczej nie, ale wydaje mi się że mimo wszystko jest dosyć samotna.
@cytmirka: obejrzyj sobie ten filmik albo posłuchaj na spotify, bo też tam jest i spróbuj znaleźć podobne symptomy u tej koleżanki. Jeśli jedziesz gdzieś w podróży to jest to bardzo dobry materiał na słuchawki i odpowiedni czas żeby zastanowić się czy u siebie czegoś takiego nie zauważasz.
Możesz spróbować koleżance pomóc przez nakierowanie ale póki sama nie będzie chciała to niewiele poradzisz.
Napleton - @cytmirka: obejrzyj sobie ten filmik albo posłuchaj na spotify, bo też tam...