Wpis z mikrobloga

@wydac_Jadzke_za_Kokeszke:
Tylko ten system jest dostosowany do tego by kasjerka w pierdziszewie dolnym wiedziała gdzie posadziła pasażera. Jak przejdziemy na fajne graficzne wybieranie siedzień to możemy to zmienić. Na razie nadal koło połowy biletów sprzedają kasjerzy i im się ten system przydaje.
I to jest w #!$%@? nielogiczne, bo zaimplementowano rozwiązanie, które jeszcze jako tako funkcjonowało w przedziałach, do nowych realiów, kompletnie się nad nim nie zastanawiając.


@tellet: Widzę, że masz problemy z przyjmowaniem wiadomości. Też kiedyś uważałem ten system za nielogiczny, ale potem przeczytałem co stało za jego wprowadzeniem i byłem pełen podziwu jak zręcznie temat załatwiono.

Dzięki temu, gdy np. EZT ulegnie awarii i zostanie podmieniony na skład wagonowy, nawet przedziałowy,
@piker:

ale potem przeczytałem


Kozacko- żeby znaleźć miejsce, przestudiuj manual do siadania w pociągu, bo miejsce 35 jest obok 634, ale proszem pomyśleć że jak ciuchcia się zepsuje to wciąż usiądziesz w upragnionym 35, super nie?

Autokary i samoloty to i tak dużo prostsza sprawa bo raczej nie występuje tyle różnych układów siedzeń co na kolei.

Ciągle to rozwiązanie z czasów, jak było milion wagonów, producentów i ich typów, do
Pociągi mają w rzędach czasami 3 a czasami 4 miejsca


@SKYFander: Uff, dobrze że w samolotach nie mają tego problemu
O BOŻE O #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Ewentualne "problemy" z podstawieniem innego składu, to jest efekt tylko i wyłącznie archaizmu i skostnienia kolei, czyli "jak zakomunikować pasażerom jakąkolwiek zmianę, jak odejdą od tego obesranego okienka na stacyjce pośrodku wypiździejowic
Pobierz
źródło: comment_16304488701gXRB5ju8uLaRR19yrTI2R.jpg
@RotflCopter: Tak bardzo to xD
PKP i ogólnie kolej, to jest jeden ogromny dług technologiczny- taki zdechły lenin z 50 kilo szpachli, mający wyglądać jak żywy xD I jeszcze wmawianie, że niby coś jest turboprzejrzyste lub takie się staje, jak tylko SOBIE POCZYTASZ GDZIE USADZIĆ DUPĘ W WAGONIKU XD. Zapyziałe dworce, zapyziałe metody, połowa rzeczy przeniesiona z czasów króla ćwieka na zasadzie JAK DZIAŁA TO NIE RUSZ XD, wprowadzenie
Pobierz
źródło: comment_1630449979AunRYHIpEjkxqlHie8RJNE.jpg
Poczytałem o tej przerwie i to jest jakaś farsa xD - tekst z sejmu:
https://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=603D3D5C

Podczas przerwy technologicznej w systemie rezerwacji są wykonywane m.in. czynności:

- generowanie puli miejsc na kolejne, udostępniane w przedsprzedaży, daty odjazdu pociągów,

- aktualizacja bazy danych,

- przetwarzanie zmian w aplikacji,

- synchronizowanie bazy systemu rezerwacyjnego i bazy systemu internetowej sprzedaży.


Która poważna firma uwala swoją produkcję dzień w dzień, na godzinę, podczas której kasjerzy, klienci
@Passarinho: Nigdzie nie napisałem, że jest intuicyjny, nawet pisałem, że nie jest, gdy ktos się z nim spotka w tej wersji z pendolino na przykład.

Poprosiłem tylko o propozycję tego mitycznego "intuicyjnego systemu". Bo jak wyżej napisałem, system "po kolei" jak i samolotowy wcale takie nie będą.

@SKYFander: owszem, samolotowy będzie. Przystosowany do samolotów z układem 3+3 i zawsze wiesz że A i F są przy oknie, C i D
@Lukasy: a w samolotach są klasy.
Cholera mateo, zdzisiek barszcz usiadł w A1 a miał w A11, kilka rzędów dalej od nas! O nie, co my teraz zrobimy Domino! Mayday mayday, mamy złe miejsce zajęte!
Nie wspominając o tych archaicznych "przedziałach", w czasie gdy każdy inny typ transportu poszedł do przodu i najwyżej dzieli pojazdy na strefy, to w kolei
-jak pradziad otwierał uchylne okno w przedziale F, szukając innych repatriantów
ją się na skraju „przedziału”, czyli przy


@Beszczebelny: @sphinxxx: @troglodyta_erudyta:
#!$%@? tam logiczne czy intuicyjne.
Chcesz wiedzieć które miejsce jest przy oknie? Wystarczy że będziesz wiedział iż jest parzyste.
wersja B najbardziej logiczna i intuicyjna choć i z wersją A się gdzieś spotkałem
Można tez opisywać literką gdzie jest dane miejsce - C
wersje D zostawiam wam

Pobierz
źródło: comment_1630455454RCIxClpWGhA4wK18JHgwaQ.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gambolpuddy: a bo to jeszcze może być w drugą stronę, tak? Bo każdemu nie-mikolowi wygląda to jak ZAKRES NUMERACJI MIEJSC, albo, jeśli załóżmy jest 98-11, jakieś wewnętrzne numery pociągu.
Ale pewno opisali to w instrukcji chodzenia wzdłuż wagonu, więc to przecież oczywiste xD, na stronie 21, paragraf 37 - wsiadając do pociągu oprócz sprawdzenia wagonu, sprawdź czy wchodzisz dobrymi drzwiami xD