Wpis z mikrobloga

@Mikka: Ponoć była kwestia równego rozkładania ludzi w czasach przed komputeryzacją.
Faktycznie, nieintuicyjne na pierwszy rzut oka. Ale za to są dwie pary miejsc obok siebie, jedno przy oknie (4 i 6) drugie przy korytarzu (1 i 3), niezależnie od tego, czy mamy przedział na 6 czy 8 miejsc. Jakby dać 7 i 8 w jednej linii, to nadal by takie miejsca były, ale albo tylko przy oknie (jakbyśmy je dali
@RotflCopter: Aaa, i że najpierw sprzedawali miejsca 23/24, 33/34 żeby każdy miał ewentualnie miejsca na nogi, gdyby wagon się nie zapełnił, i dopiero na koniec przechodzili do 27/28, 37/38? To nawet ma sens. Dziwne że jestem pierwszy, który tutaj o to zapytał i nikogo ten skos nie zdziwił.
@SKYFander: Tłumaczenie mojej byłej żony również jest najbardziej logiczne wszak była pijana, chyba tak samo #!$%@? jak twórca tego potworka. Miejsce z którego korzysta masa ludzi ma być funkcjonalne w taki sposób aby nikt nie musiał zadawać sobie pytania a czemu tak.
@Beszczebelny: Mnie zawsze zastanawia dlaczego mówią jakoś tak „wagony 11, 12, 13 znajdują się na początku składu pociągu, wagony 15,16,17 znajdują się na końcu składu pociągu, wagon 14 znajduje się w środku składu pociągu” nigdy nie spotkałem się żeby były ułożone inaczej jak w kolejności
Żeby było jasne ja nie obrażam mikoli tylko tych co jak #!$%@? bronią tego układu, zarzuty wobec niego są uzasadnione. Jak chcecie się ze mnie pośmiać to atakujcie ten system zamawiania biletów bo jestem klepaczem kodu, linuksiarzem też, linuksiarze są #!$%@? gorsi od mikoli bo jak ktoś zauważy że linux tak sobie sie nadaje na stacje dla zjadacza chlebu to oni dostają spazmów, ja nie bo mam do swojej pracy dystans, nie
Miejsce z którego korzysta masa ludzi ma być funkcjonalne w taki sposób aby nikt nie musiał zadawać sobie pytania a czemu tak.


@muak47: Dlatego masz takie cuda jak graficzny wybór miejsc, albo przynajmniej opcje "miejsce przy oknie" "miejsca obok siebie". Albo mówisz to pani w okienku kasowym.
W sumie, jestem ciekaw, jaki lepszy i bardziej logiczny system zaproponowałyby wykopki
-Taki, aby nie trzeba było się go uczyć (xD)
-Żeby pozwalał łatwo dobrać do siebie odpowiednie miejsca po samym numerze
-żeby był uniwersalny

1. System "numerować po kolei" - no niby proste, ale od którego miejsca zaczynamy liczyć? Jak idziemy, wężykiem, czy wracamy z każdym rzędem do lewej. A może wzdłuż? No ni cholery, trzeba by wprowadzić jakiś system i
Pobierz
źródło: comment_1630440981tEe59W5YVDphmSQdG4KkEw.jpg
@SKYFander: To, że system jest logiczny nie oznacza, że jest przejrzysty, intuicyjny, czy łatwy do zapamiętania.
Możemy wprowadzić numerację przy pomocy piktogramów egipskich czy jakichś innych. "Słoneczko" oznacza miejsce przy oknie, "brama" oznacza miejsce przy drzwiach, "krzyż" oznacza miejsce w środku. Dodatkowo mamy obrazek zwierzątka oznaczają położenie w wagonie. "Mysz" to początek wagonu, "kot" to dalsza część, itd. Orientacja i kolejność tych obrazków oznacza czy mam miejsce po lewej, czy po
@Passarinho: Nigdzie nie napisałem, że jest intuicyjny, nawet pisałem, że nie jest, gdy ktos się z nim spotka w tej wersji z pendolino na przykład.
Poprosiłem tylko o propozycję tego mitycznego "intuicyjnego systemu". Bo jak wyżej napisałem, system "po kolei" jak i samolotowy wcale takie nie będą.
Pomijam, że od zawsze 99% pasażerów numer siedzenia zaczyna obchodzić dopiero, gdy muszą na nim siąść, bo albo proszą o konkretne usytuowanie przy kasie,