Wpis z mikrobloga

kolejarze mają autyzm co widać w wątku. podstawowym założeniem przyjaznego klientowi systemu numerowania miejsc powinno być "JEŚLI MIEJSCA SĄ OBOK SIEBIE, TO MAJĄ SĄSIEDNIE NUMERY". ¯_(ツ)_/¯


@tyrytyty: To jest takie same zapóźnienie mentalne jak w całym PKP, musisz się w to wczuć:
-Stacja #!$%@? górne, jeden tor, koniec świata, psy dupami szczekają, budynek postawiony w czasach komu... nie, nie komuny- w czasach zaborów, ZMODERNIZOWANY w czasach komuny, czyli dodano drzwi do
BO TAK WYMYŚLONO JAK ARCYKSIĄŻE FERDYNAND NUMEROWAŁ POCIĄGI W AUSTROWĘGRACH I TAK JUŻ ZOSTAŁO, TO JEST DOGMAT


@tellet: lepiej - w 2021 masz profesorów kolejnictwa z Uniwersytetu Dziury w Dupie, którzy piszą prace naukowe uzasadniające potrzebę ujednolicenia numeracji miejsc w całej europie właśnie na wzór modelu Arcyksięcia XDD a potem jakiś brainlet na wykopie mówi mi że jak ja śmiem śmieć oczekiwać logiki i rozsądku XDD
do PKP - nic xD mimo wszystko umiałem kupić dwa bilety obok siebie, w moim przypadku 11 i 13

Do wykopków broniących nieintuicyjnego systemu- nie spodziewałem się, że będą tak zaciekli w tym- i spoko, ja lubię pokonwersować.


@Beszczebelny: Co czujesz w sobie w związku z tym tematem i wątkiem na wykopie.
No tak przecież, oni codziennie mieszają w różnych układach siedzeń XDDDDD


@Andczej: się tym stwierdzeniem zaorałeś, przecież w różnych wersjach samolotów są różne układy siedzeń XD

piszę tu o różnych układach w takim samym samolocie tylko zamówionym w różnych konfiguracjach
@Beszczebelny: Zasadniczy problem z tym systemem jest taki, że został on stworzony dla wagonów pierwszej klasy. Usuń miejsc x7 i x8 i zobacz że numeracja jest logiczna. Pierwsza cyfra oznacza przedział, druga miejsce w przedziale.
miejsca x1 i x2 oznaczają miejsca przy oknie. x5 i x6 oznaczają miejsca przy przejściu.

Problem pojawił się przy wprowadzaniu miejscówek w wagonach drugiej klasy. Aby zachować kompatybilność wsteczną powstały miejsca x7 i x8 które trzeba
Ameryki nie odkryłeś, tylko jaki to ma związek z tematem?

@troglodyta_erudyta: taki ma związek że dobry system numeracji charakteryzuje się nie tylko tym że jest logiczny, ale też tym że bierze pod uwagę bilans korzyści i kosztów przy jego zastosowaniu. Intuicyjność JEST bardzo istotnym kryterium, bo nie możesz wymagać od pasażera że będzie przeszkolony jak załoga.