Wpis z mikrobloga

@enron zapomniałeś że istnieją wagony przedziałowe i bezprzedziałowe?


I jak wtedy oznaczysz miejsca przy oknie?

@Lukasy: tak jak teraz. Skoro są maksymalnie 4 fotele w rzędzie to by było zawsze od A do D, w czym filozofia?
@enron: bo #!$%@? w bezprzedziałowym okna są skrajne i nie ma miejsca "korytarz" jak w przedzialowym


@Gambolpuddy: no i co w związku z tym? A i D to nadal skrajne miejsca, tak jak w tym obecnym poronionym 1,2,5,6.
@enron chociażby po to, że miejsca w przedziałach są numerowane x1-x8, żeby było jasne, które miejsca są w obrębie jednego przedziału. Nie ma miejsc typu 9, 10, 19, 20 itp.


@troglodyta_erudyta: no i by były 1A-D, 2A-D, w kolejnych 3-4, 5-6 itd.
bawi mnie to, że zamiast poświęcić 2 minuty na ogarnięcie logicznego systemu, wykopki biorą się za wymyślanie koła na nowo i po 5 minutach namysłu prezentują swoje "nowe, genialne" rozwiązania, które zrewolucjonizują kolejnictwo.


@troglodyta_erudyta: to wymyśl lepszy, poczekam

to nie miała ona żadnego sensu dla miejsc PRZEDZIAŁOWYCH


@troglodyta_erudyta: bo? bo każdy przedział nie miałby swojej własnej jednostki dziesiętnej? bambo prośba, co za różnica xD

jedyny system jaki mi przychodzi do
@Gambolpuddy ( ͡° ͜ʖ ͡°) bawi mnie to, że zamiast poświęcić 2 minuty na ogarnięcie logicznego systemu, wykopki biorą się za wymyślanie koła na nowo i po 5 minutach namysłu prezentują swoje "nowe, genialne" rozwiązania, które zrewolucjonizują kolejnictwo.


@troglodyta_erudyta: bo ten "logiczny" system nie jest logiczny. Miejsca o sąsiednich numerach praktycznie zawsze są obok siebie - ale nie, tu trzeba pamiętać że 1 i 2 są naprzeciwko,
@troglodyta_erudyta: ja niczego nie chcę zmieniać bo jestem obeznany w tym systemie i go rozumiem, to tylko teoretyzowanie w jaki sposób można byłoby ulepszyć ten system żeby był bardziej intuicyjny
i nadal uważam że ten który zrobiłem wyżej jest najbardziej sensowny, gdyby numerować po kolei np z dołu w górę (11 12 13 14) to przy 4 miejscach na rząd nie ma problemu, bo w obecnym systemie i tak nie ma
na całym świecie się tak robi, to logiczny system, którego nie rozumiesz głupi polaczku. Pociąg to nie jakiś PKS do Twojej wiochy, układ siedzeń w pociągu to poważny problem matematyczny

KAŻDA PRYWATNA LINIA KOLEJOWA NA ŚWIECIE TEŻ TAK ROBI,

@Andczej: Pierwsza z brzegu prywatna linia kolejowa: @starypijany123:
Pobierz
źródło: comment_1630483330AwI4GHQf9w2gilnfTgrWSC.jpg
@Beszczebelny: nie zrozumiesz tego prostaku. Pociągi mają dwa typy wagonów. Przedziałowe oraz bezprzedziałowe. Bezprzedziałowe numeruje się jak te przedziałowe, bo nie da się inaczej.
Dzisiejsza informatyka nie zna sposobu, aby w systemie rezerwacji biletu umieścić dwa typy wagonów z własnym sposobem numeracji, odpowiednim dla swojego układu.

A numeracja miejsc nie jest dla WYGODY czy INTUICJI. CO? CHCIAŁBYŚ, ŻEBY PKP CIĘ ZA RĄCZKĘ PROWADZIŁO I POZWALAŁO SZYBKO ZNALEŹĆ SWOJE MIEJSCE BEZ BLOKOWANIA