Wpis z mikrobloga

Mirki polećcie proszę jakiegoś sprawdzonego ortopedę (chirurga) który wykonuje prywatnie rekonstrukcje ACL na #slask? Ewentualnie jakąś klinikę która jest rozsądnym kompromisem pomiędzy ceną zabiegu a jakością jego wykonania. Mam jeszcze pytanie do osób już po rekonstrukcji - jak długo czekaliście na zabieg i czy czujecie, że samo oczekiwanie wpłynęło to negatywnie na stan kolana? Myślę czy nie zdecydować się na zabieg z NFZ ale przez COVIDa czas oczekiwania strasznie się wydłużył.

Czy w przypadku takiego zabiegu wykonanego odpłatnie na terenie Polski lub za granicą (dyrektywa transgraniczna) da się uzyskać zwrot poniesionych kosztów od NFZ (oczywiście do kwoty ustalonej w "cenniku" przez NFZ)? Czytałem, że Polacy jeżdżą do Czech odpłatnie operować zaćmę i później właśnie ubiegają się o zwrot z NFZ tylko z tego co zrozumiałem to rekonstrukcja ACL jest już zabiegiem wymagającym hospitalizacji przez 1+ dzień przez co się nie łapie (poprawcie mnie jeśli się mylę).

#acl #artroskopia #ortopedia #medycyna #mikrokoksy
  • 12
@radekqwerty ja na NFZ miałam mieć pod koniec grudnia. Zdecydowałam się prywatnie. Jestem z Małopolski i jechałam specjalnie na Śląsk, bo macie jednego z najlepszych specjalistów w Polsce - dr Krzysztof Ficek.
Gorąco polecam Galen w Bieruniu. Sama jestem 10 tygodni po operacji ACL, MCL i dwóch łąkotek :)
@hanyska2: O Galenie i dr Ficku słyszałem, jeśli chodzi o ortopedię na śląsku to są jednymi z najlepszych ale ceny też mają dość wysokie. U ciebie było więcej rzeczy do naprawy ale z ciekawości ile Cię to kosztowało? Jakie miałaś mniej więcej późniejsze koszty rehabilitacji?
@hanyska2: Dzięki za szczegółowe wyjaśnienie. Rzeczywiście, patrzyłem cennik na stronie to podstawowa rekonstrukcja ACL zaczyna się w okolicach 12k. A jak długo czekałaś na zabieg od konsultacji? Operował Cię osobiście dr Ficek? Bo z tego co słyszałem to dość ciężko jest się do niego umówić.
@radekqwerty dr Ficek jak już poleciłam komuś okazało się, że nie przyjmuje nowych pacjentów. Sam już nie wykonuje operacji. Jest dwóch lekarzy, który operuje - dr Hajduk i dr Liberski a Ficek przychodzi na główną część operacji czyli szycia więzadeł
@hanyska2: Ok, czyli w celu ustalenia szczegółów najlepiej umówić się na konsultację do doktora Hajduka lub Liberskiego? Czy wstępne ustalenia da się zrobić jakoś na odległość np. na podstawie zdjęć rezonansu?