Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

- przerób rozwiązanie z równoległego na sekwencyjne tłumacząc się stabilnością kodu

- wyciągaj zawsze więcej danych z bazy niż potrzebujesz (duże zapytania, niepotrzebne calle, call do bazy w pętli gdzie wyciągasz element po elemencie)


@spajdermen: w jakiej firmie takie coś przeszło by przez code review xD
@spajdermen: W administracji za to tworzysz #!$%@? sieci, takie na 8 komputerów, koniecznie DHCP wyłączone nawet jeśli to zwykłe biuro, polityka zmiany haseł najlepiej jak w NSA. Sprzęt sieciowy koniecznie po kosztach - tplinki na FE, jakieś fritzboxy i inne gówna, broń boże coś konfigurowalnego przez człowieka.
-Jeśli już zastałeś jakiegoś bardziej profesjonalnego Cisco, mikrotika czy ubnt, to koniecznie reset do fabrycznych ustawień i wypełnienie tylko podstaw, żeby działało wifi xD
@powaznyczlowiek: W polskich firmach robi się trochę inaczej, ja nazywam to "warszawską szkoła oprogramowania" - trzymamy w firmie stały team tzw dziadów którzy technologicznie są do tyłu jakieś 10-15 lat, ale jedynie oni mają moc sprawczą w firmie plus ogarniają te starocie, do tego zatrudniamy zdesperowanych studenciaków dla których to pierwsza praca i ulataniają się po maks roku pracy, jeśli są inteligentni i nauczą się tych starych frameworków to trzymamy ich
@spajdermen: zwolnij szatanie xD
Na wypoku był kiedyś jeden handlarz choinek któremu co rok przed świętami psuła się maszyna do owijania ich siatką. Dzwonił po Janusza automatyka, on przyjeżdżał, kasował błędy i 50zł za serwis. Chłop się w końcu wkurzył, a że sam miał epizod z automą na studiach to wbił na PLCka który sterował tym gównem. Okazało się że był tam zaprogramowany timer, który zliczał czas pracy i wywalał program
@spajdermen: no mozna jeszcze bardziej po bandzie typu tworzenie funkcji z enigmatycznymi nazwami typu SysStackCallMaintenance itp które w środku robią jakies niepotrzebne gowno, casty na zmiennych ktore potem nigdy defakto nie sa do niczego uzywane, plus dla ciebie jak korzystasz z jakichs operacji na stringach potem castujac to na longi albo jakies inne #!$%@? gowno xD
mam 21 lat stażu jako programista HTML w 1 firmie. Mogę potwierdzić, że to święta prawda. Co roku też podwyższamy moją wypłatę i budżet na szkolenia by w końcu stworzyć w HTMLu CRMa


@cecyl: jeśli to prawda to... Woooow. Nie mam słów.
@lifapek: @powaznyczlowiek: @spajdermen: > Jak już chcesz spowalniać kod albo destabilizować jakiś serwis to rób to w mniej oczywisty sposób - taki gdzie jedynie co można zrobić to zarzucić ci niekompetencję. Przykłady:

- przerób rozwiązanie z równoległego na sekwencyjne tłumacząc się stabilnością kodu

- wyciągaj zawsze więcej danych z bazy niż potrzebujesz (duże zapytania, niepotrzebne calle, call do bazy w pętli gdzie wyciągasz element po elemencie)

- nie sprzątaj