Wpis z mikrobloga

co myslicie o kursach od #aniserowicz?
Gość zrobił kilka kursów i widzę że kolejny też sprzeda się na pniu, z tego co sprawdzilem to imo tylko DNA było wartę uwagi (chociaż tez reklamowane jako kurs dla architektów a to tylko kurs event sourcingu i DDD).

Dostrzegam że tysiace osób kupują te kursy mimo że na pierwszy rzut oka są one średnie lub słabe.

Czy jest tutaj ktoś kto przechodził przez jego kursy i może ocenić czy warto je kupić? Bo na webinarach dostrzegam to że wszyscy przytakują i piszą że zajebista prezentacja a gość tam pokazuje jakieś najprostsze rzeczy przez godzinę i widzowie są pod wrażeniem jakby on właśnie nowego facebooka założył.

Ja wiem że @maniserowicz to już jest sprzedawca i couch tak jak Mirek burnejko, bogusz pekalski czy inny marcin osman i nie liczy się produkt a sprzedaż ale jednak ciągle zastanawiam się kim są ludzie którzy kupują od niego rzeczy i czemu się tym tak jarają - oraz czy jest się czym jarać w dłuższej perspektywie.

Gdzieś kiedys oglądałęm prezentację osmana gdzie mial opowiedzieć jak zwiększyc przychody ze swojego produktu, powiedzial zeby podnieść ceny i potem przez 5 minut się podniecał tym jak to zarobił dla nas dodatkowy hajs, a pelikany przytakiwaly ze zajebiscie i w ogóle innowacyjny pomysl nigdy by na to nie wpadli - i tak samo widzę kursy aniserowicza gość mówi że programowanie to pisanie kodu a ludzie robią wielkie oczy i proszą go żeby brał ich hajs i dawal im kursy

#programowanie #webdev #kursy #naukaprogramowania #programista15k
  • 14
@mirasKo-Kalwario: Robiłem kurs testowania, bo dostałem od firmy i był okej. Na pewno nie warty kilku tysięcy, bo jak wspomnieliście nie ma tam żadnych tajemnic wszechświata, ale uporządkowana wiedza, którą każdy programista powinien posiąść.

Czy warto? Jak za darmo to imo tak, jeśli tej wiedzy się nie posiada to nie jest to stracony czas, jeśli masz sam płacić nawet promocyjną cenę, to nie warto.
@mirasKo-Kalwario: Od kogo obecnie to nie wiem bo nie siedze w branzy IT od lat. Czemu nie od Aniserowicza? Moim zdaniem to nikt godny uwagi, nigdy nie byl wymiataczem i nigdy tego nie czuł. Zrobil kase na frajerach w odpowiednim momencie i przestal sie udzielac bo jak twierdzi nie ma juz nic ciekawego do powiedzenia. Przesledz jego kanal na YouTube to moze dojdziesz do innych wnioskow. Koles od dawna myslal jak
@Stingeree: aaa ok zrozumailem ze nigdy nie byles w IT. Ja niestety aniserowicza odkryłem dość późno i nie wiem kim był zanim zaczął sprzedawać kursy oraz jaką miał opinię - widziałem kilka jego talków na yt ale nie porwały mnie natomiast na filmach sprawia wrażenie buca i chama któremu zależy tylko na kasie