Wpis z mikrobloga

Bardzo interesująca tabela za 2020 rok, ukazująca 50 producentów zegarków generujących największy obrót, a także wskazująca na liczbę egzemplarzy sprzedanych w ciągu roku i średnią cenę uzyskiwaną za zegarku.

Jak można było się domyślać konkurencja została zmiażdżona przez Rolexa, którego obroty są 2,5 razy wyższe od znajdującej się na drugim miejscu Omegi, pomimo, że liczba zegarków sprzedanych przez Rolexa jest tylko 1,6 razy większa. To tłumaczy też ostatnią politykę cenową Omegi, której ciężko zaakceptować, że Rolex zarabia na jednej sztuce znacznie więcej niż oni, pomimo, że obiektywnie nie sprzedaje lepszych zegarków.

Najwyższą średnią cenę na jednej sztuce uzyskuje abominacja tego przemysłu, czyli Richard Mille - 5x więcej niż Patek Philippe! Świat się kończy.

Nie wiedziałem, że Longines jest takim koniem pociągowym grupy Swatch.

Jestem niemile zaskoczony tym jak mało zegarków sprzedali:
- Certina, bo jedynie 136 500, a przy średniej cenie wynoszącej tylko 2x mniej Tissot sprzedaje przecież 2 400 000 sztuk.
- Zenith. 11 000 sztuk, serio?
- Oris, 35 000 :o

Wyniki mogą być nieco zniekształcone przez covida.

#zegarki #ciekawostki
wjtk123 - Bardzo interesująca tabela za 2020 rok, ukazująca 50 producentów zegarków g...

źródło: comment_16292728611aKm4aV1kw9KN53UEmS44x.jpg

Pobierz
  • 254
@UnderThePressure: Na półce cenowej Hamiltona panuje duże większa konkurencja, została ona częściowo przejęta przez smartwatche, a do tego covid najbardziej uderzył w portfele klientów takich tanich marek. Dlatego właśnie wskazywałem, że dane za 2020 r. mogą być nieco zniekształcone dla niektórych podmiotów.

Z kolei klientów dóbr luksusowych kryzys raczej nie dotkną.
@wjtk123: Az trudno mi uwierzyc w taki wynik Cartiera. To bardzo mdłe zegarki i w środowisku fanów, entuzjastów zegarków także są ignorowane.

Edit:
Zadziwia słaby wynik Maurice Lacroix, przecież kiedyś (10 lat temu LOL) każdy sklep zegarkowy opychał tę markę.
środowisku fanów, entuzjastów zegarków także są ignorowane.


@RoastieRoast: jeśli to jest to środowisko alkoholowe które przywołujesz do 2 największych grup na fb to ja ci powiem tylko XD

Ich model ds-1 ma idealną cenę i super jakość, a przy tym wygląda zajebiście i się chwali bo to najlepszy model marki.
Dziwienie się, że lepszy i większy marketing wygrywa z jakością...

Zegarki to dziś ozdoba taka sama jak damska bransoletka, więc kupują ci co chcą poszpanować, a nie ci co potrzebują dobrego zegarka.

Pierwszy i ostatni zegarek dostałem na komunię (i zgubiłem go po tygodniu (σ ͜ʖσ)). Od tego czasu nie było ani jednej sytuacji bym powiedział "szkoda, że nie mam zegarka".