Wpis z mikrobloga

Bardzo interesująca tabela za 2020 rok, ukazująca 50 producentów zegarków generujących największy obrót, a także wskazująca na liczbę egzemplarzy sprzedanych w ciągu roku i średnią cenę uzyskiwaną za zegarku.

Jak można było się domyślać konkurencja została zmiażdżona przez Rolexa, którego obroty są 2,5 razy wyższe od znajdującej się na drugim miejscu Omegi, pomimo, że liczba zegarków sprzedanych przez Rolexa jest tylko 1,6 razy większa. To tłumaczy też ostatnią politykę cenową Omegi, której ciężko zaakceptować, że Rolex zarabia na jednej sztuce znacznie więcej niż oni, pomimo, że obiektywnie nie sprzedaje lepszych zegarków.

Najwyższą średnią cenę na jednej sztuce uzyskuje abominacja tego przemysłu, czyli Richard Mille - 5x więcej niż Patek Philippe! Świat się kończy.

Nie wiedziałem, że Longines jest takim koniem pociągowym grupy Swatch.

Jestem niemile zaskoczony tym jak mało zegarków sprzedali:
- Certina, bo jedynie 136 500, a przy średniej cenie wynoszącej tylko 2x mniej Tissot sprzedaje przecież 2 400 000 sztuk.
- Zenith. 11 000 sztuk, serio?
- Oris, 35 000 :o

Wyniki mogą być nieco zniekształcone przez covida.

#zegarki #ciekawostki
wjtk123 - Bardzo interesująca tabela za 2020 rok, ukazująca 50 producentów zegarków g...

źródło: comment_16292728611aKm4aV1kw9KN53UEmS44x.jpg

Pobierz
  • 254
@JaRuX: Obiektywnie to droższe zegarki mechaniczne zarówno pod względem wzornictwa, wykonania i technologii są co do zasady lepsze od zegarków tańszych. Pytanie brzmi czy różnica wynagradza wielokrotnie wyższą cenę. Tu masz fajny przykład, Certina vs IWC. IWC jest bardziej zaawansowane każdym względem, ale czy na pewno x10? Tutaj w grę wchodzą po prostu osobiste uczucia.
wjtk123 - @JaRuX: Obiektywnie to droższe zegarki mechaniczne zarówno pod względem wzo...
@Dentka7: @wjtk123: Rozumiem wasze motywy, jednak trącą przesadnym boomerstwem. Ludzie nie oświetlają domów świecami, bo jest romantycznie. Młodsze pokolenia, np dzisiejsi nastolatkowie z coraz mniejszym entuzjazmem będą patrzeć na relikty przeszłości jakimi są tradycjonalne zegarki, na rzecz różnych opasek mierzących tętno, mi bandów i innych cudów na kiju, w których już niebawem postępująca miniaturyzacja będzie w stanie wepchnąć niewobrażalne ilości pamięci czy mocy obliczeniowej. Jesli już, to tylko taką przyszłość
Ehh marzy mi sie Panerai Lumionor ale mam remont za klikaset tysiecy do zrobienia wiec ciulam grosz do grosza ;) Póki co Tag Heuer Carrera 1887 jako zegarek na codzien sprawuje sie wysmienice. Mam go kilka lat i nadal sprawia mi duza frajde. Rolexy jakos mi sie nigdy nie podobaly
Ja to się zawsze zastanawiam, kim są ludzie którzy kupują zegarki z kwotę 1 mln+ PLN. Tak sobie myślę, że nawet gdybym miał aż tle wolnej kasy, to zwyczajnie by mi było szkoda na zegarek.
Rozumiem wasze motywy, jednak trącą przesadnym boomerstwem. Ludzie nie oświetlają domów świecami, bo jest romantycznie.


@Glikol_Propylenowy: Fajne porównanie i mysle że zalezy co masz na mysli. Jesli mowisz o praktycznosci to jasne ze nikt nie oswietla domow swiecami, ale jednoczesnie ludzie uzywaja ich do zbudowania klimatu. Maja i to i to (ja sam odpalam swiece w domu codziennie wieczorem).

Nie bez powodu powstaja z reszta sklepy ze swieczkami np. Bath &