Wpis z mikrobloga

Zaczęłam rehabilitację na NFZ, jednym z zabiegów są jakieś prądy. Kładą mi elektrody na plecach, pod tymi elektrodami muszą być mokre gaziki, które przewodzą prąd. Będę miała te zabiegi jeszcze przez 8 dni.

Co robi klinika na NFZ? Daje codziennie jednorazowe gaziki na zabieg? O NIE NIE NIE ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam sobie je brać do domu, płukać, suszyć i przynosić na jutro xDDD

#heheszki #rehabilitacja #patologia #szpital #nfz #takbylo
Pobierz
źródło: comment_16292697728xIZi4QNDafUFyyiLIQzaj.jpg
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 32
@strach_na_wroble: W Rehabilitacji każda procedura medyczna jest warta x punktów. Gro elektroterapii, w tym prądy Kotza, Treberta, Tens (który prawdopodobnie miałaś) jest wyceniona na 2 pkt. Wartość jednego punktu jest negocjowana z każdą placówka na etapie podpisywania/przedłużania kontraktu i przydzielania limitów punktowych na placówkę. Ostatnio wartość jednego punktu oscylowała w okolicach... 90gr - 1 zł. Za cały cykl 10 zabiegów które zostały Ci wykonane, placówka dostanie około 20 zł. Nie dostaniesz
@strach_na_wroble: @zapster: @alfa-fetoproteina: ja spotkalem sie z koniecznoscia przyniesienia wlasnych elektrod do holtera u kardiologa w prywatnej klinice, gdzie pracuje wielu specjalistow z roznych dziedzin a ceny nie sa male, wiec nie wiem czemu probujecie cisnac akurat po NFZ. Dla mnie przynoszenie wlasnych "narzedzi" do wykonania badan to skrajna patologia, ale jak widac idac prywatnie tez sie to spotyka
@strach_na_wroble: Na NFZ jak masz turnus 2 tyg (10 wizyt zazwyczaj), to dostajesz 1 razowy kocy z fizeliny (taka jakby firanka xd) i też masz se go nosić, a myślałeś, że co xD (1podkład 70gr w hurcie pewno ze 10-30gr). Pozdrawiamy.
Co robi klinika na NFZ? Daje codziennie jednorazowe gaziki na zabieg? O NIE NIE NIE ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam sobie je brać do domu, płukać, suszyć i przynosić na jutro xDDD


@strach_na_wroble: bogata klinika, masz szczęście - ja musiałem sobie sam kupić. A teraz pomyśl, dlaczego masz zaśmiecać Ziemię 8 kompletami tych gazików, jeśli możesz tylko jednym? Czyżbyś miała w d... ekologię i ochronę środowiska?
@strach_na_wroble: ale to jest normalna praktyka. To sa gaxy zabiegowe dosc grube. Je sie normalnie myje i spokojnie przez tydzien mozna uzywac. Galwanizacje dloni sobie robie tak co jakis czas oraz stop i sie w ogole nie poce na tych konczynacz. Jak ktos jest zaimteresowany to moge opisac. Nazywa sir to ionoforeza lub galwanozacja ( nie mylic z galwanizacja powlogi zlota). Ale zasda podobna anoda o katoda, 2 pojemniki.