Wpis z mikrobloga

Mina mojej matki, kiedy jej powiedziałem, że na starość nie będzie żadnego robienia zakupów czy podcierania dupy, tylko wizyta na 2-3 dni w roku na święta. Po minie zrozumiałem, że ona automatycznie myślała, że ja jej będę na starość prawie codziennie pomagać, bez cienia refleksji przyjęła takie założenia.

#antynatalizm #childfree #rozowepaski #logikarozowychpaskow
Pobierz derton778 - Mina mojej matki, kiedy jej powiedziałem, że na starość nie będzie żadneg...
źródło: comment_1628934654Rna2sXAwxFLQ5aVA0e1Nwa.jpg
  • 116
Ja tam się cieszę. Waszym gadaniem tylko potwierdzacie że nasz gatunek już wkrótce wymrze. Sakrum zamieniamy w profanum, wszędzie hajs i r00anie. Nie ma nawet choćby cienia pozorów jakiejś kultury.
Zasady mamy za nic a próbujemy udowodnić sobie że kimś jesteśmy. Że nasze poczynania coś znaczą.

Nie, nie znaczą. Nigdy nie znaczyły i nie znaczą poza jakimś totalnym extremum które zaktualizowało definicję naszego gatunku i życia na tej planecie.

Ale niech tak
@realez: a no jasne, ale teraz mocno zawęziłeś sprawę. Ja mówię, że ogólnie jest takie prawo i owszem, na barki dzieci może spaść utrzymanie rodziców. I tak, masz rację, jak masz bardzo złe relacje z rodzicami i jesteś w stanie to udowodnić, to sąd może to wziąć pod uwagę. Ale w przypadku zwykłych stosunków, nawet niespecjalnie ciepłych, ale nie patologicznych, to możesz nie mieć jak się wykręcić.
Sakrum

próbujemy udowodnić sobie że kimś jesteśmy. Że nasze poczynania coś znaczą.


@Zamanosuke: Tak właśnie działa pojęcie "sakrum".

Waszym gadaniem tylko potwierdzacie że nasz gatunek już wkrótce wymrze.


Razem z resztą gatunków: oby, oby!

poza jakimś totalnym extremum które zaktualizowało definicję naszego gatunku i życia na tej planecie.


Co masz na myśli? Jak niby można zaktualizować zbędny proces składający się z konsumpcji, reprodukcji, uzależnienia i pasożytnictwa/drapieżnictwa?
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: dokładnie tak jak mówisz. Podważyć to można alimenty jak stary Cię prętem bił i masz niebieską kartę, masz jakieś papiery od psychologa na traumę przez niego spowodowaną albo gdy wyszedł na fajki i 20 lat temu się ostatni raz widzieliście. Ale to mniej więcej tyle, jest to zdecydowana mniejszość wszystkich takich spraw.
Jak niby można zaktualizować zbędny proces składający się z konsumpcji, reprodukcji, uzależnienia i pasożytnictwa/drapieżnictwa?


@Melee_Creep: To co opisałeś to definicja biologiczna, która przykleiła się do nas odkąd doszliśmy do wniosku że jesteśmy takimi samymi zwierzętami jak reszta fauny.

Ale mimo tego jednak to my stworzyliśmy kulturę i cywilizację oraz prawo. To rozumiem poprzez "aktualizowanie definicji naszego gatunku" Bo raczej o kurze nie powiemy że stworzyła system opieki zdrowotnej czyż nie?

Aha,
Ale mimo tego jednak to my stworzyliśmy kulturę i cywilizację oraz prawo.


@Zamanosuke: I co z tego? Amortyzacja zbędnych potrzeb.

Aha, proces erld ( Eat, reproduce, live and die) nie jest bez znaczenia. Można powiedzieć że dla naszego społeczeństwa wręcz aż kluczowy.


Społeczeństwo niech się wypcha, to byt kolektywny, czyli urojony. Tylko stan indywidualnych form istnienia ma znaczenie. Gdyby nie proces CRAP (Consumption, Reproduction, Addiction, Parasitism - spolszczyłem go w poprzednim
dokładnie tak jak mówisz. Podważyć to można alimenty jak stary Cię prętem bił i masz niebieską kartę, masz jakieś papiery od psychologa na traumę przez niego spowodowaną albo gdy wyszedł na fajki i 20 lat temu się ostatni raz widzieliście. Ale to mniej więcej tyle, jest to zdecydowana mniejszość wszystkich takich spraw.


@raven_raven: Widisz a i tak gównoekspert @realez będzie pieprzył, że gówno się znam choć to on do dzisiaj w
To, co ja proponuję, jest po prostu możliwie najlepsze w przypadku istniejącego świata


@HAL__9000: No to to wprowadź jak taki mądry. No ale jednak wg mnie skończy się u ciebie na pierdzieleniu w necie a obowiązek alimentacyjny zstępnych wobec wstępnych dalej będzie istniał. Taka prawda. Psy szczekają karawana jedzie dalej.

Pomyliło ci się z eutanazją tych, którzy się zestarzeli.


@HAL__9000: Nie

Jeszcze raz ci mówię - skończ z tym absurdalnym
@HAL__9000 xD mam propozycję dojdź do władzy i wysterylizuj wszystkich ludzi na ziemi, skoro to jest takie dobre dla wszystkich to łatwo ludzi przekonasz. A i jedno jakim cudem ludzie którzy chcą świadomie dziecka są zobowiązani do jego usunięcia, bo Ty tak mówisz? Serio? xD na szczęście dzięki twoim wypocinom gro ludzi widzi jaki ten antynatalizm jest stekiem bzdur. ;)