Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja, zamówiłem towar o wartości około 2750 euro i zapłaciłem kartą wielowalutową kantoru aliora. Stawka wymiany EUR/PLN wg ich aplikacji wynosił 4,47. Zgadnijcie po jakim kursie zrobili przewalutowanie... 4,80 tylko za to że nie wymieniłem środków na euro zawczasu tylko zrobili to za mnie z automatu, przez co skasowali mnie za sam proces wymiany na 900 zł. Podziękuję bardzo za taki kantor, zwykłe cwaniactwo i naciąganie ludzi.

#aliorkantor #alior #aliorbank #zakupyzchin #oszukujo #banki
  • 88
@Gremek: Napewno kantor, dzwoniłem na infolinię. Powiedzieli że kurs przewalutowania wyszedł 4,80 bo zrobili to po kursie alior banku a nie kantoru z uwagi na to że nie zrobiłem przewalutowania ręcznie przed transakcją.
@qmato: Do tej pory korzystałem z revoluta i tam takie rzeczy się nie dzieją. Masz wymianę normalnie po tym samym kursie nie zależnie czy płacisz kartą czy wymieniasz ręcznie w aplikacji.

@Gremek Właśnie na to liczę że może kogoś uratuję przed czymś takim bo wg mnie reklamowanie karty jako wygodnego narzędzia do rozliczania transakcji w walutach a w rzeczywistości zmuszanie do ręcznej wymiany bo inaczej dowalimy ci stawkę z kosmosu to
@lord_xenu: Nie jest tak wszędzie. Napisałem wyżej że w przypadku revoluta masz ten sam kurs przewalutowania niezależnie od tego czy robisz je z automatu przy płatności kartą czy ręcznie. W innych aplikacjach z których wcześniej korzystałem również nie odwalali takich jaj. Bo niby jaka jest różnica czy zrobisz to ręcznie czy pójdzie z automatu? Karta do konta wydana jest w walucie euro, więc nie ma tu mowy o opłatach operatora karty,
@lord_xenu

@milo88: Tak jest zawsze i wszędzie. Musisz mieć pieniądze w walucie jaką kupujesz. Jak sam piszesz mogłeś ręcznie to zrobić. Ja wcześniej korzystałem z trejdoo.com i różnice były kolosalne co mi liczył mbank lub ING.

@qmato

@milo88: przecież to logiczne, że kantory bankowe działają w ten sposób

revolut tak nie ma ¯_(ツ)_/¯
@aukolb właśnie w tych które wymieniłeś. Nie wiem jak reszta ale Revolut jest już od dawna bankiem. Z reszta jakie to ma znaczenie? Jeśli normalny bank to taki który okrada swoich klientów stosując sztuczki i ukrywając informacje o zawyżonych opłatach to ja podziękuje za taka normalność. Ale spoko mieli szanse zarobić na mnie znacznie więcej, teraz już napewno z ich usług nie skorzystam bo nie lubię jak mnie ktoś naciąga.