Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja, zamówiłem towar o wartości około 2750 euro i zapłaciłem kartą wielowalutową kantoru aliora. Stawka wymiany EUR/PLN wg ich aplikacji wynosił 4,47. Zgadnijcie po jakim kursie zrobili przewalutowanie... 4,80 tylko za to że nie wymieniłem środków na euro zawczasu tylko zrobili to za mnie z automatu, przez co skasowali mnie za sam proces wymiany na 900 zł. Podziękuję bardzo za taki kantor, zwykłe cwaniactwo i naciąganie ludzi.

#aliorkantor #alior #aliorbank #zakupyzchin #oszukujo #banki
  • 88
  • Odpowiedz
  • 1
@Gremek: Napewno kantor, dzwoniłem na infolinię. Powiedzieli że kurs przewalutowania wyszedł 4,80 bo zrobili to po kursie alior banku a nie kantoru z uwagi na to że nie zrobiłem przewalutowania ręcznie przed transakcją.
  • Odpowiedz
  • 475
@qmato: Do tej pory korzystałem z revoluta i tam takie rzeczy się nie dzieją. Masz wymianę normalnie po tym samym kursie nie zależnie czy płacisz kartą czy wymieniasz ręcznie w aplikacji.

@Gremek Właśnie na to liczę że może kogoś uratuję przed czymś takim bo wg mnie reklamowanie karty jako wygodnego narzędzia do rozliczania transakcji w walutach a w rzeczywistości zmuszanie do ręcznej wymiany bo inaczej dowalimy ci stawkę z kosmosu to
  • Odpowiedz
@milo88: Tak jest zawsze i wszędzie. Musisz mieć pieniądze w walucie jaką kupujesz. Jak sam piszesz mogłeś ręcznie to zrobić. Ja wcześniej korzystałem z trejdoo.com i różnice były kolosalne co mi liczył mbank lub ING.
  • Odpowiedz
  • 34
@lord_xenu: Nie jest tak wszędzie. Napisałem wyżej że w przypadku revoluta masz ten sam kurs przewalutowania niezależnie od tego czy robisz je z automatu przy płatności kartą czy ręcznie. W innych aplikacjach z których wcześniej korzystałem również nie odwalali takich jaj. Bo niby jaka jest różnica czy zrobisz to ręcznie czy pójdzie z automatu? Karta do konta wydana jest w walucie euro, więc nie ma tu mowy o opłatach operatora karty,
  • Odpowiedz
@milo88: w jakich aplikacjach? bankowych? Tylko w revolut, wise, curve itp jest tak, ale to nie są banki w klasycznym rozumieniu ;)

Raczej w żadnym normalnym banku tak nie masz jak opisujesz
  • Odpowiedz
  • 0
@lord_xenu

@milo88: Tak jest zawsze i wszędzie. Musisz mieć pieniądze w walucie jaką kupujesz. Jak sam piszesz mogłeś ręcznie to zrobić. Ja wcześniej korzystałem z trejdoo.com i różnice były kolosalne co mi liczył mbank lub ING.


@qmato

@milo88: przecież to logiczne, że kantory bankowe działają w ten sposób


revolut tak nie ma ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 14
@aukolb właśnie w tych które wymieniłeś. Nie wiem jak reszta ale Revolut jest już od dawna bankiem. Z reszta jakie to ma znaczenie? Jeśli normalny bank to taki który okrada swoich klientów stosując sztuczki i ukrywając informacje o zawyżonych opłatach to ja podziękuje za taka normalność. Ale spoko mieli szanse zarobić na mnie znacznie więcej, teraz już napewno z ich usług nie skorzystam bo nie lubię jak mnie ktoś naciąga.
  • Odpowiedz
  • 3
@Izuberton: O dzięki, to już wiem że pko też będę unikał. Wolę zapłacić parę złotych za zwiększenie limitów niż 900 zł za jedno przewalutowanie.
  • Odpowiedz
@milo88: revolut jest parabankiem, który tylko świadczy usługi bankowe. Więc dla przykładu Twoje fundusze na koncie nie są chronione przez BFG.

No ale ogólnie tak to jest, tradycyjne banki zarabiają na tym, parabanki na czymś innym, tak życie wygląda.
  • Odpowiedz
@milo88 ja składałem reklamacje do aliora i kiedy byłem w DE to ponoć jednego dnia odwiedziłem placowke w polsce i powiedzialem, że jednak byłem zadowolony. Napisałem skargę do knfu, ale na razie nie wiem jaki finał.
  • Odpowiedz