Wpis z mikrobloga

Mina mojej matki, kiedy jej powiedziałem, że na starość nie będzie żadnego robienia zakupów czy podcierania d--y, tylko wizyta na 2-3 dni w roku na święta. Po minie zrozumiałem, że ona automatycznie myślała, że ja jej będę na starość prawie codziennie pomagać, bez cienia refleksji przyjęła takie założenia.

#antynatalizm #childfree #rozowepaski #logikarozowychpaskow
derton778 - Mina mojej matki, kiedy jej powiedziałem, że na starość nie będzie żadneg...

źródło: comment_1628934654Rna2sXAwxFLQ5aVA0e1Nwa.jpg

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@derton778: Jak się rodziców kocha to się im pomaga do końca życia w miarę możliwości. Nie z poczucia obowiązku czy zwyczaju, tylko z miłości do nich. Nie mówi tu nikt o robieniu z siebie niewolnika, tylko o pewnego rodzaju przyjaźni z własnym rodzicem. Taka forma relacji nie ma tu nic wspólnego z wyrzekaniem się własnej wolności czy robieniu czegoś wbrew sobie, tylko miłości do własnego rodzica. Jak rodzice mnie będą
  • Odpowiedz
@Betoniarka_chaosu:

jakim cudem ludzie którzy chcą świadomie dziecka są zobowiązani do jego usunięcia


Przeciwdziałanie jego przeistoczeniu się w istotę czującą. Doprawdy aż tak ciężko się domyśleć osobnikowi wyposażonemu w natalistyczny
  • Odpowiedz
@derton778: jeśli nie jesteś z patologicznej rodziny, matka cię nie lała kablem od prodidża i nie chlała, to twoje podejście świadczy o tym że jesteś strasznym człowiekiem. I nie wiem co ma wspólnego z tym twoje tagowanie, bo to troche inny temat. Współczuję twojej mamie, nie dziwię się że miała taką minę.
  • Odpowiedz
jaki ten antynatalizm jest stekiem bzdur. ;)


@Betoniarka_chaosu: Antynatalizm nie jest stekiem bzdur. Ma bardzo dużo sensu ale tylko i wyłącznie w ujęciu mikro. Jeśli ktoś nie chce dzieci bo wg niego nie ma to sensu to w skali rodziny/dwójki osób sensowność takiego rozwiązania jest jak najbardziej uzasadniona. Ale już na bank nie w ramach całego społeczeństwa czy ujęcia cywilizacyjnego.

A w ogóle pierdzielenie, że jak ktoś nie ma 3
  • Odpowiedz
@HAL__9000 przeciwdziałaj w swoim ogródku, jak na razie niczym się nie różnisz od fanatyków na świętej krucjacie. Nie mam zamiaru już się z Tobą wymieniać zdań bo i tak do Ciebie nic nie dojdzie, ty przeminiesz a życie będzie toczyło się dalej i tyle. ;) Powodzenia w dalszym przekonywaniu ludzi że jednak wasze podejście nie dokonać jest takie dobre ;)
  • Odpowiedz