Wpis z mikrobloga

Mina mojej matki, kiedy jej powiedziałem, że na starość nie będzie żadnego robienia zakupów czy podcierania dupy, tylko wizyta na 2-3 dni w roku na święta. Po minie zrozumiałem, że ona automatycznie myślała, że ja jej będę na starość prawie codziennie pomagać, bez cienia refleksji przyjęła takie założenia.

#antynatalizm #childfree #rozowepaski #logikarozowychpaskow
derton778 - Mina mojej matki, kiedy jej powiedziałem, że na starość nie będzie żadneg...

źródło: comment_1628934654Rna2sXAwxFLQ5aVA0e1Nwa.jpg

Pobierz
  • 116
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Możesz sobie, żyć urojeniami jak powinno być w idealnym świecie. W takim gdzie wszystko jest sprawiedliwe, nie ma wojen, chorób a jednorożce srają tęczą.


Bardzo zabawne za każdym razem, kiedy taki życiowy entuzjasta zarzuca komuś urojenia.

Idealny świat jest niemożliwy. To, co ja proponuję, jest po prostu możliwie najlepsze w przypadku istniejącego świata. Fakt, że to, o czym ty napisałeś, jest niemożliwe do spełnienia, jedynie implikuje zasadność likwidacji świata, która
@HAL__9000 Absurdalny jest brak zachwytu. Chcesz to zlikwiduj świat i życie na ziemi. I nie jest to możliwe. Ale tak szczerze to cieszyłbym się gdybyś poszedł do więzienia na dożywocie za ludobójstwo. Wreszcie bzdetów by w internetach nie było.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol:

Kodeks rodzinny i opiekuńczy (art. 87) zobowiązuje rodziców i dzieci do wzajemnego szacunku i wspierania się. Przez pojęcie „wspierania się” rozumieć należy zarówno wsparcie duchowe, jak i materialne. Konkretyzacją wsparcia materialnego jest obowiązek alimentacyjny.

Podkreślić trzeba, że ustawa co prawda zobowiązuje rodziców i dzieci do wzajemnej pomocy, jednocześnie nie daje prawnych podstaw do przymuszenia dziecka do sprawowania opieki na rodzicem, jak również nie nakłada żadnych sankcji w razie uchylania się
@raven_raven: mylisz się. Jeżeli dowiedziesz, że ta osoba tylko cie spłodziła, nie miała żadnego wkładu w to kim sie stałeś to każdy sąd zniesie z ciebie taki obowiazek. Znam taki przypadek ze wsi na której sie wychowałem. Ojciec patus lał kolege, kolega sam poszedł do pracy i wyjechał zarabiac za granice na studia. Ojciec alkoholik srał pod siebie. Wystąpił o alimenty i dostał, ale gówno
Nie ma żadnego obowiązku poza alimentami


@realez: Czyli jest. I państwo może cię zmusić do opieki nad rodzicami. Sprawa tylko wygląda tak, że nie może cię zmusić fizycznie i w zastępstwie jest przymus finansowy.

które w sadzie można banalnie podważyć,


@realez: Gówno wiesz o prawie to nie wypowiadaj się o orzecznictwie. Akurat podważyć to nie jest tak prosto a dowiedzenie faktu o którym mówisz jest zwyczajnie niemożliwe w większości przypadków.
@Melee_Creep Nikt wam nie każe jeść mięso ani płodzić dzieci. Ale wasza wiara w to, że wpisami na wykopie coś zmienicie jest dziecinna. Dziś były u nas polędwiczki i jutro będzie schabowy, goście przyjeżdżają. Jak myślisz, jak jest u wielu innych wykopków, których zachowanie próbujecie zmienić. Naprawdę sądzicie, że u nich to wygląda inaczej? Wówczas mało wiecie o świecie. Radzę się przejść do pierwszego lepszego Lidla i zobaczyć co ludzie biorą do
@Devilus: myślisz że zaległości finansowych nie da się ścigać poza granicami państwa? W europie funkcjonuje ENZ z innymi krajami rozwiniętymi też mamy podobne porozumienia. Jedyna możliwości to wyjazd do Izraela lub jakiegoś Lesotho ale ci pierwsi raczej nie są otwarci na przyjmowanie obcych a kraje pokroju tych drugich to nie są wymarzone miejsca na emigracje