Wpis z mikrobloga

Cześć, rocznik 1982 tutaj. Poleci mi ktoś jakąś dobrą grę na PC? Mam tydzień bez dzieci i żony.
Lubię trudne, powolne, wciągające gry.
Nie lubię strzelanek, zręcznościowych, infantylnych fabuł, ciężkiego grindu, gier esportowych bo za cienki jestem.
Lubię RPG, skilowanie postaci, tower defence, otwarty świat.
Lubię #fallout #citiesskylines #kerbal #civilization #factorio #metalgearsolid #skyrim #diablo #gta #minecraft
Dodaję #komputery #gry #tatacontent
Myślałem o #valheim ale podobno kiepsko idzie.
Miałbym ochotę na #mmorpg ale chyba nic nie znajdę dla siebie. Lubię #indigames
  • 151
  • Odpowiedz
@kubaklodz:
Mam podobne preferencje co do gier, parę sugestii ode mnie.
Dużo osób już polecało Disco Elysium i jest to naprawdę fantastyczne dzieło. Z tym, że gra to głównie dialogi z innym postaciami/samym sobą i czasem potrafi znużyć. Planescape torment blednie przy ilości tekstu jaki jest w Disco Elysium.

Monster Train - indie, taki rouge lite karciankowo-tower defence. Naprawdę super, masa contentu i wiele sposobów gry i przyjemnie tymczasowo uzależniająca. Potrafi dać w kość przy wyższych poziomach trudności. Nie grałem w dlc, ale opinie są że trzyma
  • Odpowiedz
@Yokoetneivvis: Red Dead Redemption 2 i Death Stranding, jesteś pewien czy wiesz co to znaczy "trudne"? xD

@kubaklodz: They Are Billions - najlepsza gra tower defence jaka wyszła. Trochę na pograniczu RTS ale generalnie bronisz się przed tysiącami zombiaków idących na ciebie co jakiś czas, powinno ci się spodobać.

Kampania ogólnie jest spoko ale są trochę nudnawe segmenty gdzie sterujesz bohaterem i tutaj muszę dać lekki gameplayowi spoiler
  • Odpowiedz
@kubaklodz: Skoro lubisz civilization, to chyba grałeś w Civ 4, jak nie to polecam, najlepsza civka z najlepszym AI w serii.

Sid Meier's Alpha Centauri - 4X z 2000 roku o kolonizowaniu planety, gra ma ciekawy klimat, dobre AI. https://youtu.be/9oDIG4RRcLM?t=202

Galactic Civilization 3 - kolejna hipsterska gra, 4X z 2015, spoko graficznie, ludzie chwalą że gra ma o wiele lepsze AI od
  • Odpowiedz
@kubaklodz: Instaluj Arcanum. Jesli uwielbiasz ogrom drog rozwoju postaci oraz monstrualny otwarty swiat to na Twoim miejscu bym sie nawet nie zastanawial. Klimat tej gry jest niepowtarzalny, wsiakniesz na dlugie godziny. Sam kreator postaci powinien dac Ci do zrozumienia z gra jakiego kalibru masz do czynienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kutotward: Rocznik 1982. Czyli jak już był pełnoletni to ta gra wyszła, więc musiał w nią już grać. Też uważam, że gra dobra, jednak drugi raz inną ścieżką bym w nią nie przechodził.
  • Odpowiedz
@kubaklodz: Co do Blessa to 72 tysiące ludzi dziennie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Civ 4, można sobie pograć w mody jak Caveman2Cosmos lub Dune.

Enderal znajdziesz tu: https://store.steampowered.com/app/933480/Enderal_Forgotten_Stories/

Jeśli chciałbym zgodzić się na jedną to Galactic Civilization 3, ma chyba najmniej wad. Odstraszać może polityka DLC, z grami paradoxu jest niestety tak samo. W takiej civce robisz doom stacki, a na steamie zauważylem jedną negatywną recenzje,
  • Odpowiedz
@kubaklodz: Zaginięcie Ethana Cartera, polska gra z super grafiką, realnym miejscem (w prawdziwym życiu jest w dobrym stanie, częsta turystyka, a w grze jest zacofane, zniszczone i opustoszałe) ta gra to nie horror (ale jest w pewnym etapie jumpscare i mogę zdradzić kiedy jeżeli chcesz).
Gra ma pół otwarty świat.
Nikt graczowi nie mówi gdzie ma iść, mapy nie ma, ale łatwo zapamiętać lokacje bo każda jest wyjątkowa i najlepsze że główna mapa nie ma żadnych loading screen'ów.

Inne gry które polecam:
Outer Wilds - kolorowa grafika, otwarty świat, nietypowa fabuła, też gracz nie jest trzymany
  • Odpowiedz