Wpis z mikrobloga

Cześć, rocznik 1982 tutaj. Poleci mi ktoś jakąś dobrą grę na PC? Mam tydzień bez dzieci i żony.
Lubię trudne, powolne, wciągające gry.
Nie lubię strzelanek, zręcznościowych, infantylnych fabuł, ciężkiego grindu, gier esportowych bo za cienki jestem.
Lubię RPG, skilowanie postaci, tower defence, otwarty świat.
Lubię #fallout #citiesskylines #kerbal #civilization #factorio #metalgearsolid #skyrim #diablo #gta #minecraft
Dodaję #komputery #gry #tatacontent
Myślałem o #valheim ale podobno kiepsko idzie.
Miałbym ochotę na #mmorpg ale chyba nic nie znajdę dla siebie. Lubię #indigames
  • 151
@kubaklodz ja bylem w liceum i tez dobrze pamietam te czasy jak gothic byl popularny. Mi ta gra nigdy nie siadala, pamietam jaki u mnie był hajp na nią, ale ja zawsze wolalem chociazby baldurs gate, diablo, final fantasy czy deus ex. O ile np. Bg i fallout się mało zestarzalo tak gry pokroju gothica bardzo i porownujac go chociazby do wiedzmina czy assasic creed odyssey lub god of wara wypada bardzo
@Dariel: dlatego od lat już nie wracam do starych gier. Wolę mieć je w swojej pamięci kontekstowej. Staram się odkrywać nowe, acz jest to na prawdę trudne. Nie ma w ogólnym nurcie oferty dla czterdziestolatków. Gry są infantylne, łatwe i niewymagające.
@kubaklodz z rpg mnie wciągnął Divinit 2, gra jak baldurs gate 2 z ciekawa fabułą, rozbudowaniem i mocna taktyka :) Z gier nie rpg ostatnio mocno wciagnal mnie no umrella allowed, gdzie prowadzisz lombard w futurystycznym swiecie :) Nie ma strzelanin, ale fajna fabuła i wkrecilem się w wycenianie przedmiotów xd
Gralem też w Persona 4 Golden, ale to jrpg i nie kazdemu pasuje, ale mnie fabula nawet wciągnęła, bo polubilem postacie.
@kubaklodz: koniecznie sprawdź #kingdomcomedeliverance jest to jedna z najlepszych gier RPG ostatnich lat, taki trochę powrót do przeszłości jeżeli chodzi o gamedev - rozwój postaci który naprawdę ma ogromne znaczenie, wysoki poziom trudności i brak ułatwień jak w innych wysokobudżetowych samograjach. Dodatkowo dobra grafika, świetny klimat i widoki. Pytanie jest czy polubisz system walki, jest dość specyficzny i albo się go uwielbia albo nienawidzi. Moim zdaniem gra roku 2018.

Jeżeli lubisz
@kubaklodz: jestem podobny rocznik, podobne zainteresowania co do gier i od dłuższego czasu nie potrafiłem wsiąknąć w jakąś grę na dłużej... do czasu aż zagrałem w RDR2, ta gra to majstersztyk, powolne tempo, mnóstwo ciekawostek, piękny świat i główny bohater Arthur Morgan. Wiem że przepadła Ci ta gra ale mimo wszystko polecam!
@kubaklodz z tower defense to polecam:
Defense Grid z 2007, przyjemna, nadal jest dobra, idealna pozycja na rozpykanie w tydzien
Serie Gemcraft, jest momentami troche grindu, ale do przeżycia
Orcs must die 1&2

Z rpg turowych "heksowych", ale bez glebszej fabuły:
Battle for wesnoth - za darmo na steam, masa dodatkow, bywa trudna, chociaz momentami frustrujaca. Chociaz mozna grac i 500h bo jest masa modow i dodatkow.
Battle brothers - jedna z