Wpis z mikrobloga

wczoraj i na mnie i na starszego brata spadla fala krytyki od rodzicow czemu my jeszcze nie zrobilismy wnukow (ja 25lvl, brat 35lv, obaj jestesmy w kilkuletnich zwiazkach. Jako argumentu uzywamy, ze dzieci to se zrobimy jak bedzie nas stac, czyli gdy bedziemy w stanie spelniac marzenia gowniaka, albo po prostu zapewnic mu godny byt

matula powiedziala ze przeciez niczego nam nie brakowalo bo chodzilismy najedzeni i ubrani
jak spytalem na jakie zajecia bylem zapisany, na ilu koloniach bylem, jakie miejsca na swiecie i w polsce zobaczylem i czemu inne dzieciaki #!$%@? nutelle i mialy najki to wyszla i wrocila ze lzami w oczach #!$%@? i powiedziala ze koniec tematu X D
#rodzice #logikamojejstarej #smutnazaba #polska
  • 468
  • Odpowiedz
Czyli bardziej skupiasz się na dawaniu swoim potencjalnym potomkom materialnych luksusów niż na byciu dobrym ojcem który nauczy swoje dzieci wszystkiego czego potrzebują przed wejściem w dorosłość?


@Phallusimpudicus: gdzie on tak napisał, że by ich nie uczył?
Żeby nauczyć się wielu rzeczy i zrozumieć wiele rzeczy często potrzebne są właśnie pieniądze.
Bardzo dobrze op myśli, trzeźwo przede wszystkim. W przeciwieństwie do masy ludzi, którzy niby mówią, że pieniądze nie są
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie wstawiłeś XD na koniec wpisu, co oznacza, ze traktujesz to prześmiewczo, ale widać, że nie bardzo ogarniasz używanie emotek XD


To nie jest mówienie ludziom prawdy, tylko pustacka krytyka swojej mamy, że nie była bogatsza, I że zrobiła błąd rodząc cie. Oceniłeś jej role jako rodzica przez pryzmat rzeczy wyłącznie materialnych, tak jakby to spelnianie zachcianek i marzeń dzieci było ostatecznym celem rodzicielstwa. Fakt, że nie masz jakiejkolwiek empatii i
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie: "Najedzeni i ubrani". Wielu toksycznych rodziców zapewnia takie konieczne minimum, ale jak dzieciak chce coś robić, nie wiem, chodzić na zajęcia muzyczne czy jakieś inne to reee my kasy na to nie mamy. Jak rodzic nie ma kasy na rozwój dziecka, to znaczy, że nie stać go na bycie rodzicem i nie powinien się brać za robienie dzieci.
Dobrze powiedziałeś. Wychodki cisną bekę, jak jakaś stara mohera mówi, że
  • Odpowiedz
@drsteve: > szanuje OPie za taką odpowiedź. Ja jestem z tych co nigdzie nie byli, ciuchy mieli po kimś i zero dodatkowych zajęć. Miłości w domu też nie uświadczyłem i to wszystko w połączeniu odbiło się potężnie na mojej psychice. Osiągnięcia w konkursach? starzy mają #!$%@?, chcesz do szkoły muzycznej albo trenować piłkę? starzy mówią że nie ma pieniędzy i zajmij się czymś pożytecznym. Ludzie tutaj widzą tylko dwie skrajności,
  • Odpowiedz
wczoraj i na mnie i na starszego brata spadla fala krytyki od rodzicow czemu my jeszcze nie zrobilismy wnukow (ja 25lvl, brat 35lv, obaj jestesmy w kilkuletnich zwiazkach. Jako argumentu uzywamy, ze dzieci to se zrobimy jak bedzie nas stac, czyli gdy bedziemy w stanie spelniac marzenia gowniaka, albo po prostu zapewnic mu godny byt


@tozalezyogunie: LOL. Beka z ludzi tłumaczących się z własnych, świadomych, życiowych wyborów. Trzeba było powiedzieć,
  • Odpowiedz
@Phyrexia: Prawda boli najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprowadzanie nowego zycia dla zabawy i zapelnienia pustki w swoim nudnym jak polska zyciu bez warunkow do godnego na dzisiejsze standardy zycia, hatfu
  • Odpowiedz
@Phyrexia: A czego jej współczujesz? Miałem podobną sytuację jak OP - rodzice jedyne co mi dali to dach nad głową i to, że nie chodziłem głodny, co było ich zasranym obowiązkiem decydując się na dziecko. A reszta? Jako dziecko a potem nastolatek nigdy nie byłem na żadnych wycieczkach krajowych, o za granicy nawet nie wspomnę, ba - o czymś takim jak kolonie mogłem co najwyżej posłuchać od swoich rówieśników. Z
  • Odpowiedz
@grr193
Oczywiście, że wiem. Jednak z jakiegoś powodu OP ma żal do matki o brak najeczków, czy nuteli, a nie o brak uwagi i miłości, czyli można się domyślać, że te rzeczy raczej od rodziców otrzymywał. Nie dziwię się więc, że jego matce zrobiło się przykro.
  • Odpowiedz
@Phyrexia: sytuacja troche nieuczciwa i twoj komentarz też. otóż matka miala racje, ze skoro ich odchowala i nic im nie brakowalo to znaczy ze syn jest niewdziecznym chamem. ale rownoczesnie ona jest nieswiadoma wielu innych rzeczy ktorych swiadomy jest syn wiec tutaj to on ma racje i blad jest po jej stronie.
  • Odpowiedz
@Purple: @Majku_: czy wy właśnie napisaliście, że samorozwój, poszerzanie zainteresowań i umiejętności to zbytek? XD współczuję waszym dzieciom

@tozalezyogunie: moja mama miała to samo ze swoimi rodzicami, typowymi ludźmi komuny. Ważne, żeby nakarmić i do szkoły wysłać, a reszta ich nie interesowała, mimo że mieli kasę. Dodatkowe zajęcia, wyjazdy, nawet głupie leczenie u dentysty? - nie, bo szkoda kasy, a jeżeli już się zdarzyło, to dlatego,
  • Odpowiedz
dobrze że wykop nie odzwierciedla rzeczywistego życia, bo jakbym miał żyć tylko pośród takich #!$%@?ów i smutnych ludzi jak wy, to bym się chyba wyhuśtał xD nie od dzisiaj wiadomo, że posiadanie tutaj konta to wstyd i ta inba idealnie to podsumowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz