Wpis z mikrobloga

wczoraj i na mnie i na starszego brata spadla fala krytyki od rodzicow czemu my jeszcze nie zrobilismy wnukow (ja 25lvl, brat 35lv, obaj jestesmy w kilkuletnich zwiazkach. Jako argumentu uzywamy, ze dzieci to se zrobimy jak bedzie nas stac, czyli gdy bedziemy w stanie spelniac marzenia gowniaka, albo po prostu zapewnic mu godny byt

matula powiedziala ze przeciez niczego nam nie brakowalo bo chodzilismy najedzeni i ubrani
jak spytalem na jakie zajecia bylem zapisany, na ilu koloniach bylem, jakie miejsca na swiecie i w polsce zobaczylem i czemu inne dzieciaki #!$%@? nutelle i mialy najki to wyszla i wrocila ze lzami w oczach #!$%@? i powiedziala ze koniec tematu X D
#rodzice #logikamojejstarej #smutnazaba #polska
  • 468
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie: dobrze jej powiedziales. Czasy kiedy dzieci robilo się "bo tak" a potem chowało się jak bezpańskie psy dawno minęły. Teraz dziecko to nie tylko nakarmić, ale ma też inne potrzeby.
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie: ha tfu to ty zrobiłeś w matce w twarz. Nawet jeśli masz jakieś zastrzeżenia nie musiałeś jej tego wypominać bo kobiecina pewnie żyły sobie wypruwala żebys miał wszytko. Szkoda mi jej.
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie: i bardzo dobrze powiedziałeś, może mogłeś to ubrać trochę lepiej w słowa ale przekaz prawidłowy. Wykopki się zesraly, hlip hlip powiedział matce że nie chce aby jego dzieci miały gówniane dzieciństwo tak jak on, jak on mógł. Inteligentny i rozsądny człowiek nie zrobi sobie dziecka jeśli przerasta go kupienie głupiej nutteli. Nie trzeba być bogaczem, ale wypadałoby żeby dziecko w ciągu swojego życia ze dwa razy gdzieś pojechało, rozwijało swoją
  • Odpowiedz
@Pawciio952: u mnie to samo, poyebane to jest.

@ForestTurtles: nie jestem antynatalem ale zgadzam sie z opem.

@tozalezyogunie: dobrze jej powiedziałeś. Ja też prawie nigdzie nie byłem, ale to hui. Na żadne dodatkowe zajęcia nie chodziłem bo kasy było szkoda.
Nakarmiony, ubrany - brawo, jesteś wspaniałym rodzicem ! To podejście zrobiło tutejszych przegrywów.

Mogłeś to zrobić bardziej spokojnie i rzeczowo ale takie rozmowy często są pod wpływem emocji więc
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie dlaczego zawsze, jak jest ten argument, że nie mam dzieci, bo mnie nie stać, nikt się jakoś nie zastanawia, że to, że teraz nie masz kasy, nie znaczy, że za 5-10 lat nie będziesz mieć (no jednak większości ludzi się poprawia stan materialny z czasem, przecież po coś pracujemy). Okno wiekowe na posiadanie zdrowego dziecka nie jest takie duże, zwłaszcza dla kobiety.
  • Odpowiedz
@tozalezyogunie: szanuje OPie za taką odpowiedź. Ja jestem z tych co nigdzie nie byli, ciuchy mieli po kimś i zero dodatkowych zajęć. Miłości w domu też nie uświadczyłem i to wszystko w połączeniu odbiło się potężnie na mojej psychice. Osiągnięcia w konkursach? starzy mają #!$%@?, chcesz do szkoły muzycznej albo trenować piłkę? starzy mówią że nie ma pieniędzy i zajmij się czymś pożytecznym. Ludzie tutaj widzą tylko dwie skrajności, że albo
  • Odpowiedz
Rozumiemy co chciał wytłumaczyć, ale to nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi i sposób w jaki to zrobił.


@Krzakol: Więc jak niby miał to zrobić? Powtarzać to samo? Jego matka to skończony debil i zasłużyła na takie traktowanie. Dlaczego wy zawsze bronicie ludzi którzy mają w piździe swoje dzieci?
  • Odpowiedz