Wpis z mikrobloga

#katowice #policja #csiwykop #smiertelnewypadki #polskiedrogi #wykop

Z racji, że już mam dość czytania z dupy ekspertów zrobiłem, krótką analizę tego co się stało w Katowicach- mowa o zabójstwie ( bo w mojej opinii tym było) 19 latki przez kierowcę autobusu.

Na filmie widać wyraźnie, że ofiara jak i jej partner nie uczestniczyli w bójce od samego początku.
Widać też, że kierowca ciągnąc cały czas pod autobusem 19 latkę skręcał autobusem goniąc jej partnera kiedy ten próbował uciec na chodnik.

Proszę jedynie aby udostępniać ten materiał aby ukarać sprawce i aby pokazać, że wszelki hejt na ofiarę jest bezpodstawny.
Trzeba zrobić wszystko aby ten człowiek poniósł karę za to co zrobił. Jeśli ktoś z policji zobaczy i ktoś im podeślę to mam nadzieje, że mój tok myślenia okaże się pomocny
źródło: comment_1627843330DML0Pq7BYpxkjbO6FXIR1Z.jpg
  • 91
@krispp: Zrobiłem to na biegu nie niedbale ale przejrzałem film wiele razy i najbardziej szkoda jest tego, że jak widać na pierwszym ujęciu oni tam jak wszyscy inni ludzie na ulicy i po prostu się przyglądają. Pewnie gdyby tamten jej chłopak nie wbiegł żeby ich rozgonić to ona by żyła a tamtych kierowca by przejechał a tak chłopak pewnie teraz przeżywa. Widziałem jej facebooka. Pod jej ostatnim postem ponad 1700 komentarzy
@wmw987: pozdrawiam Cię kolego, przywracasz w niewielkim stopniu wiarę w to, że ten naród nie jest jeszcze tak zniszczony.. bo jak czytam co wypisują o tej dziewczynie, jak z góry została oceniona przez to "że ma dwójkę dzieci w wieku 19 lat" to zwyczajnie przykro się robi i #!$%@? bierze. Też jestem z okolicy. Piona
@Dukov: no ja myślę, że tutaj jemu chodziło o nastraszenie ich, przegonienie tej bandy, sprawy się jednak potoczyły fatalnie. Niemniej według mnie, osoby, którym de facto nic nie grozi a które są w stanie kogoś ot tak rozjechać powinny być oddzielane od społeczeństwa. Podobnie jak osoby, które #!$%@?ą się na ulicy, zapewne są w stanie Cię napaść.
@Dukov: dlatego uważam, że te gówniaki które się tam biły, powinny być pociągnięte do jakiejś odpowiedzialności - tylko ciężko sensowny paragraf na to znaleźć, żeby dał po skórze. Sprowadzenie zagrożenia w ruchu lądowym? czytałem gdzieś, że prokurator rozważa oddzielenie wątku tej bójki i zajęcie się nim
@krispp: Zaraz ktos napisze ze nie masz empatii, bo probujesz wyselekcjonowac normalnych ludzi od skrajnej patologii ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale tak kierowca do psychiatryka ma jakis zaburzony instykt obrony, a patusy do pierdla za spowodowanie zagrozenia zycia obywateli, no ale wiadomo na czym to sie skonczy patola na bok, a kierowca glowny cel.
@jimlahey:

Zapomniałeś, że chwilę wcześniej potrącił tym autobusem dziewczynę więc logiczne, że powinien nie uciekać tylko czekać na policję. @krispp słusznie pisze, że w tamtym miejscu nie ma mowy o tym, że był rozpędzony i ich nie zauważył albo nie zdążył wyhamować. Musiał celowo wjechać w te dziewczynę więc nic dziwnego, że ludzie zaczęli walić w drzwi i chcieli chwilę po potrąceniu. Potrącenie i ucieczka z miejsca zdarzenia to też już
@JK91: @Quimeen: @jamnig:

Nikt nie atakuje kierowcy dopóki ten nie wjeżdża celowo w pierwszą dziewczynę. Jestem w tamtym miejscu bardzo często i nie ma mowy o tym, żeby nie zdążył wyhamować lub ich nie zauważył. Po prostu zamiast czekać lub ominąć po prostu potrącił dziewczynę i zanim to się stało musiał stać na przystanku, który jest zaraz obok tylko po to, żeby na nią wjechać.
@Quimeen: chłopak, który wpadł tam między nich ich przegonić z ulicy nie brał udziału w bójce podobnie jak dziewczyna, która wybiegła za nim i zginęła. Mało tego po tym jak gość tam wjechał bójka ustała i wtedy kierowca dodał gazu taranując dziewczynę i próbując przejechać jej chłopaka.

Poza tym nie potrącił tej pierwszej dziewczyny przypadkiem. Tam zatrzymują się wszystkie autobusy i na innych nagraniach widać to wyraźnie, że inni kierowcy czekali.
@wmw987: O tym przeciez mowie. Obawial sie o swoje zycie, bo grupa agresywnych, prawdopodobnie pod wplywem (bo wracali o 6 rano z imprezy) osob, ktorzy przed chwili bili sie na ulicy chciala dostac sie do autobusa. Skonczylo by sie to w najlepszej sytuacji pobiciem kierowcy, wiec on w obawie o swoje zycie zaczal uciekac. A to calkowicie pominales w swojej analizie udajac eksperta i ublizajac innym osoba od ekspertow z dupy
wyraźnie na filmie widać, że to wystraszyło kierowcę i próbował uciekać.


@jamnig: może gdyby nie prowadził po mixie opioidow z antydepresantami to nie byłby taki strachliwy i podejmował racjonalne decyzje.

Ja tu widzę 3 winnych:

1. Patusow którzy toczyli bójkę
2. Chłopaka który niepotrzebnie się wtrącał
3. Kierowcę który możliwe nie był stabilny psychicznie i nie powinien prowadzić autobusu po takim mixie leków.

Dziewczyna jest tutaj najmniej winna i jak widzę
@wmw987: zauważ, że on hamował jak tylko ich zobaczył a popchnięcie laski na początku było skutkiem dłuższej drogi hamowania jaką musi pokonać autobus. Więc zostałby najpewniej skatowany za to, że autobus jest pojazdem cięższym. Jakby stado pijanych patusiarskich małp mnie oblegało to nie wiem czy też bym nie dał instynktownie gazu i jechał do przodu. W takich emocjach się nie kalkuluje, wyrwanie drzwi to były chwile a zanim policja przyjedzie mógł
@Chuseok:

Ale też nie bądźmy hipokrytami i trzeba przyznać, że jak się ma po 18 lat to się robi głupie rzeczy. Banda szczyli biła się i nie zwracała uwagi, że stoi na ulicy i dopiero jak kierowca wjechał w nich to ten chłopak się wtrącił. Według mnie mimo wszystko największą winę ponosi kierowca. Gdyby czekał jak reszta na przystanku a nie wjechał w te dziewczynę i zaczął trąbić to pewnie ten
@afromort: jesteś w błędzie - nie wyhamował jak tylko ich zobaczył, widział ich przynajmniej 70-100 m wcześniej (google maps), jadąc zapewne 20km/h (bo do ilu się rozpędzi po wyjeździe z zakrętu) miał masę czasu na reakcję: zahamowanie w bezpiecznej odległości lub próba ominięcia całej grupy lewym pasem.
@krispp: może tak było, a może nie miał pełnego obrazu sytuacji bo obok stał drugi autobus. Ja nie widzę zamiaru w pchnięciu laski na początku filmu ale jeśli taki zamiar był (zamiar odstraszenia grupy) to niewątpliwie był to czynnik prowokujący kolejne zdarzenia. Największą winę ponoszą jednak same patusy które urządziły sobie z ulicy koloseum. Kierowca jest ofiarą tej sytuacji, bo wystraszył się zgrai patusów w efekcie czego stał się sprawcą zabójstwa