Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie g---o. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

C--j z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi ...

źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg

Pobierz
  • 193
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Klepajro: No ja na agresywnych patusów mam zawsze przy sobie gaz. Chociaż na ogół i tak nie mam zbyt dużo okazji spotykać ludzi takich jak ty, plusy życia na osiedlu deweloperskim ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: też mnie to w-----a. Od jakiegos 14 roku życia miałem cel w życiu i ciężko intelektualnie pracowałem żeby dojść do punktu w którym jestem i teraz jest d-----------e, podatkow bo sobie poradziłem lepiej w życiu niż inni. Niestety to nie branża informatyczna i jestem specjalistą na polski rynek, więc żeby stąd spierodlic muszę się dość mocno przebranżowić
  • Odpowiedz
przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic?

Nie stać cię i jeszcze bardzo długa droga przed tobą

Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: dlatego, że kwota potrzebna do funkcjonowania państwa, rozdzielona równo pośród podatników, większą część z nich zostawiłaby bez środków do życia, a ty i reszta zapłacisz więcej ale ciągle ci się opłaca tutaj pracować

Do zrozumienia tego wystarczy chłopski rozum, a ty - ponoć specjalista - nie jesteś tego w stanie pojąć ¯\_(ツ)_/¯

Inb4 to nie fair - tak, to nie fair
  • Odpowiedz
@kaaban: A Ty sprawdzałeś na którym miejscu są Włochy i Portugalia jeśli chodzi o np. poziom służby zdrowia?

Olinkluziw w Rimini to nie jest wiedza na temat usług publicznych we Włoszech, więc nie zgrywaj szefa, testerze bo choćbyś się zesrał to nawet się nie otrzesz o taką pengę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaktus80: po odpowiedzieć widać, że prezentujesz biedę. Tę najgorszą, umysłową. Nie wiedziałem, że jesteś uposledzony. W przeciwnym wypadku nie wchodziłbym z tobą w dyskusję, żebraku.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Płace kolego często x2 a nawet x3 tego co ty i to również w innych krajach. Zaciskaj zęby i płać bo jak nie to cię dojadą. Tez mnie to w-----a, tym bardziej ze ceny rosną, inflacja rośnie a wyborcy PiS nawet nie wiedzą ze się i nas niedługo dojadą. Jak mi rosną koszty to podnoszę ceny a oni muszą zapłacić więcej. Btw w ciągu ostatnich 2 miesięcy zwolniłem 5
  • Odpowiedz
  • 2
@amantadeusz Masz rację że antykapitalizm bierze się z zawiści ale to nie jest typowo polskie tylko niestety typowo ludzkie.
Socjalistą kieruje zawiść a kapitalistą chciwość.
  • Odpowiedz