Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi podać jeden konkretny powód, dla którego miałbym płacić jeszcze wyższe podatki od tego co aktualnie płacę (pic rel) po wprowadzeniu #polskilad?

Powiem Wam coś - Mam 26 lat, zaczynałem karierę w IT kilka lat temu - wchodząc do tej branży właściwie z niczym (wręcz z ulicy, bez doświadczenia i wykształcenia) i pracowałem dość ciężko (nauka po godzinach, poboczne projekty, siedzenie ile się da) żeby coś osiągnąć.

Dlaczego mam oddawać co miesiąc społeczeństwu więcej niż 80% z Was zarabia przez 3 miesiące? Czy ja korzystam bardziej z dróg? Częściej wzywam policję? Częściej chodzę do lekarza?

Nie jestem przeciwnikiem podatków jako takich - ale krew mnie zalewa kiedy muszę płacić takie sumy i w zamian dostawać jedno wielkie gówno. Jaką mam gwarancję, że jakość usług publicznych zwiększy się po tych zmianach w prawie? Żadnej, prawda?

Moi klienci to w większości duże firmy - i nie płacą żadnych (albo płacą minimalne) podatków w Polsce. Dlaczego linki prowadzą takie nagonki na kuca/lekarza/prawnika/drobnego geszefciarza, a o opodatkowaniu korporacji nie mówi się nic?

Dlaczego nie miałbym przenieść się do Włoch lub Portugalii (gdzie przez kilka pierwszych lat rezydentury mam duże ulgi podatkowe - więc pewnie realnie zapłacę mniej niż aktualnie) i płacić mniej za lepszą jakość usług? Albo przenieść się na Belize czy inne Seszele (policzcie sobie, wydaje mi się, że powoli już mnie na to stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i nie płacić prawie nic? Albo idąc trochę inaczej - czemu mam nie założyć spółki z o.o. i agresywnie zoptymalizować się podatkowo? Albo alternatywnie - czemu nie miałbym przenieść się do Niemiec lub Skandynawii i płacić procentowo podobnie, ale za to nie musieć stukać kijem w okno przychodni jak się rozchoruję?

#!$%@? z wami, od 2022 nie będę dokładał nawet złotówki.

Tak, #zalesie i #chwalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610690662cf3e1000bf5756c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Czy ktoś z #antykapitalizm może mi ...
źródło: comment_1627820265flrR5Xub2sbbJ4ro2T1DyL.jpg
  • 193
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
To może pokaż ile zarabiasz a nie jakieś mityczne opłaty w których nie wiadomo co jest?

Co do wytłumaczenia to jest proste, zarabiając więcej niż 99% obywateli danego kraju powinieneś więcej oddawać dla społeczeństwa w którym żyjesz gdyż nawet oddając te kilka tysięcy więcej i tak będziesz w tym 1% najlepiej zarabiających.

Czy uważasz że nauczyciele, strażacy, służba zdrowia, pomocnicy społeczni itd. wykonują latwiejsza pracę za którą powinni dostawać wynagrodzenie na tak
zarabiając więcej niż 99% obywateli danego kraju powinieneś więcej oddawać dla społeczeństwa


@m0rgi: jeśli założyć, że nie korzysta w większym stopniu z usług publicznych niż reszta to niby dlaczego?

Jak można, w tych czasach prosperity dalej bronić tych nierówności ekonomicznych?


@m0rgi: normalnie. Ludzie, którzy piszą tego posty to nie jest drugi Bezos czy inny Cukierberg, to najczęściej osoby, które dużo poświęciły żeby mieć lepiej niż przeciętniak i wiedzą, że pomysły
powinieneś więcej oddawać dla społeczeństwa w którym żyjesz


@m0rgi: czemu? Mityczne 'społeczeństwo' to jakiś poborca domagający się haraczu za sam fakt życia? Przecież polskie społeczeństwo szczerze nienawidzi każdego kto ma choćby trochę lepiej, co mogłeś już przeczytać w tym wątku. OP ma się składać na wódkę dla patoli, która i tak chciałaby go zabić z zawiści? Przecież i tak płaci za usługi publiczne wielokrotnie więcej niż przeciętny człowiek.

Czy uważasz że
@m0rgi: No to może najpierw niech wezmą się za korporacje, a nie klasę średnią? Ja wiem, że łatwiej #!$%@?ć kuca, z księgową p. Grażynką niż potężny zestaw korpo-radców prawnych z abonamentem na doradztwo w Deloitte, ale to chyba nie tędy droga.

Zamiast dokręcać śrubę kucom, lekarzom z własnymi gabinetami, specjalistom i adwokatom to wystarczyłoby dosłownie dorzucić kilka % obrotowego podmiotom z obrotami powyżej 1 mln € rocznie - ale z jakiegoś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@m-wjeczur: @amantadeusz: @TestoDepot Patrzcie ostatnie zdanie przed spoilerem. Nie pasuje i gdzie indziej lepiej to wolna droga by wybrać tą inną krainę.

Rozumiem, że według was cały publiczny sektor to patola i sebastainy a całe społeczeństwo może żyć jedynie z IT.
Każdy człowiek jest taki sam i #!$%@?ć innych ludzi co nie są w IT w którym naprawdę łatwo o dobrą kasę nie będąc nawet w top 500 kraju co
@boryspo: Pewnie dlatego, że oba te kraje mają lepszy od polskiego system opieki zdrowotnej i istnieje większe prawdopodobieństwo, że będą wypłacać emerytury za kilkadziesiąt lat niż to, że ZUS będzie nadal istniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież polskie społeczeństwo szczerze nienawidzi każdego kto ma choćby trochę lepiej, co mogłeś już przeczytać w tym wątku. OP ma się składać na wódkę dla patoli, która i tak chciałaby go zabić z zawiści? Przecież i tak płaci za usługi publiczne wielokrotnie więcej niż przeciętny człowiek.


@amantadeusz: to. Większość z tych ludzi, gdyby powiedzmy działa ci się krzywda to nie tylko by nie pomogła, a jeszcze dobiła. Zwłaszcza z drugą częścią
Rozumiem, że według was cały publiczny sektor to patola i sebastainy a całe społeczeństwo może żyć jedynie z IT.


@m0rgi: Nie sektor publiczny, a klienci socjalu, na który będziesz się zrzucał i na który idą pisowskie podwyżki podatków. To może odwróćmy twoje twierdzenie: skoro tak bardzo leży ci na sercu zwiększanie socjalem klienteli MOPSu i liczby wyborców PIS to dokonaj samoopodatkowania, zamiast zmuszać do tego reszty ludzi?

Każdy człowiek jest taki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TestoDepot: Każdemu należy się odpowiednia płaca za pracę i jedyną patologią są ludzie na zasiłkach i zapomogach. Żadna praca niehańbi i powinna być odpowiednio wynagradzana.

Co do nauki to jeden przykład patologii o którą walczysz - by zostać nauczycielem też trzeba się uczyć. Kształcą i częściowo wychowują młode pokolenie przyszłych obywateli.
Jest to gałąź sektora publicznego.
Czy normalne że zarabiają tak mało względem twojej pensji?
Podobnie strażak, policjant, ratownik itd.

Czemu
Każdemu należy się odpowiednia płaca za pracę


@m0rgi: więc np. bezrobotnemu, który wcale nie zamierza pracować nie należy się żadna płaca, ponieważ nie pracuje. Dobrze, że tutaj się zgadzamy.

Żadna praca niehańbi i powinna być odpowiednio wynagradzana.


@m0rgi: owszem i dlatego uważam, że najlepiej wynagradza rynek.

Czy normalne że zarabiają tak mało względem twojej pensji?


@m0rgi: Ja uważam, że dzieje się tak dlatego, że branża takiego nauczyciela nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czepianie się osób zarabiających po kilkanaście tysięcy miesięcznie jest po prostu śmieszne. To nie są żadne wielkie pieniądze, nie będziesz za to jeździł sportowym Bugatti ani nosił złotego Rolexa. Co najwyżej miał życie wolne od finansowych stresów, będziesz mógł sobie ze 2 razy do roku gdzieś tam wyjechać, wynająć przyzwoite mieszkanie, uzbierać na nowy samochód z salonu czy coś. Jednym słowem, żyć na w miarę normalnym, europejskim poziomie. A ty chciałbyś przemocą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TestoDepot: Czyli rozumiem, że sam jeszcze nie pracujesz jak tak się Dziwisz czemu o IT piszę?

Prywatyzacja nauki to najgorsze co można zrobić, zaraz obok prywatyzacji służby zdrowia - patrz USA
Tworzy to mega podziały gdzie biedni oprócz braku kasy nagle nie mają dostępu do dobrej nauki czy medycyny.
Uważam że te elementy to minimum społeczne które każdy powinien mieć na tym samym poziomie dostępne.

Nie rozumiem ciągle jednego. W imię
Tylko miernoty tłumaczą swoje niższe zarobki podatkami gdzie jak sam, równając do Europy, zapominasz o równaniu też pensji która w IT jest tu czasem śmieszna w porównaniu do zachodu.


@m0rgi: jak już stawiasz ten słynny zachód za wzór to może warto też wspomnieć o takich kwestiach, że owy zachód nie był niszczony dekadami przez komunę albo że siła nabywcza ich walut jest kilkukrotnie wyższa niż złotego? Że są mimo tych podatków