Wpis z mikrobloga

Uwielbiam jak wolny rynek weryfikuje każdy odgórny debilizm. Na osiedlu gdzie aktualnie pracuję jest kilka sklepów spożywczych, we wszystkich nie ma problemu żeby zrobić zakupy bez szmaty na twarzy, no ale szefowa jednego zrobiła się nadgorliwa i wyprasza każdego kto wejdzie bez maski. Efekt? Ludzie wchodzą, słyszą "proszę założyć maseczkę" i od razu wychodzą by pójść do konkurencji. Jeszcze z miesiąc temu drzwi się tam nie zamykały i ciągle kolejka, teraz rzadko widuję żeby ktokolwiek robił tam zakupy. A ja ciekaw jestem czy w końcu się opamięta, czy będzie wolała splajtować ku chwale covida i świętych maseczek, bo obroty to ma pewnie o 2/3 mniejsze niż wcześniej.

#koronawirus #kapitalizm #bekazcovidian
  • 19
Uwielbiam jak wolny rynek weryfikuje każdy odgórny debilizm. Na osiedlu gdzie aktualnie pracuję jest kilka sklepów spożywczych, we wszystkich nie ma problemu żeby zrobić zakupy bez szmaty na twarzy, no ale szefowa jednego zrobiła się nadgorliwa i wyprasza każdego kto wejdzie bez maski. Efekt? Ludzie wchodzą, słyszą "proszę założyć maseczkę" i od razu wychodzą by pójść do konkurencji. Jeszcze z miesiąc temu drzwi się tam nie zamykały i ciągle kolejka, teraz rzadko
@Bigbluee: Zazwyczaj zakładałem maskę dla świętego spokoju, ale teraz kiedy obserwuję to ogólne rozprężenie i też zmianę podejścia wielu ludzi którzy też mają już dość kolejnego roku tego cyrku to tacy "żandarmi covida" działają na mnie wyjątkowo irytująco. Ale rzadko wchodzę z nimi w dyskusję, staram się ich olewać albo unikać bo do rozsądku im przemówić już za późno. Śmieszy mnie tylko postawa przedsiębiorców, którzy czasem sami z siebie bawią się
@Ethernit: W ostatnim miesiącu byłem nad morzem i w górach. Tam już nikt nie zwraca uwagi na ten cyrk bo tak jak mówisz, to się nie opłaca i wszyscy widzą że to jest jeden wielki wałz tymi obostrzeniami (nie mylić z wirusem bo on istnieje). Tylko w miastach zdarzają się covidianskiej knajpy które nie chcą obsługiwać ludzi bez masek. Nie widziałem żadnego Niemca zamaskowanego w zamkniętym pomieszczeniu. Tacy z nich zamordyści
@Bigbluee:

czas wrócić do normalności a pozwoli na to tylko wyłączenie telewizora. Przez tydzień nie tknąłem pilota na wakacjach w PL i naprawde okazało się że ludzie jak chcą to potrafią żyć normalnie a obrazki w tv to jakaś parodia rzeczywistości. Wrocilem włączam tv i widzę łapówkarską mordę Grzesiowskiego opowiadającego o 4 fali.


w moim domu nie ma telewizora od jakichś 11 lat, z radiem pożegnałem się kilka lat temu, w
@Ethernit: Ja natomiast robię w drugą stronę, wylądowałem w sklepie na swojej rodzinnej wsi, wchodzimy z braciakiem bo akurat paru rzeczy na chacie zabrakło. Chcę maskę zakładać ale nikt nie ma to #!$%@?, #!$%@? bo my już zaszczepieni to jesteśmy lepsi od innych. Sobie stoimy grzecznie czekając na swoją kolej, a tu nagle zaczyna się tyrada między właścicielką a klientami przed nami ze PLANDEMIA, SPISEK, WIRUSA NI MO. Więcej nie mam
@kolejnekontonawypok:

nagle zaczyna się tyrada między właścicielką a klientami przed nami ze PLANDEMIA, SPISEK, WIRUSA NI MO


ja w tym widzę akurat plus w tym sensie, że ludzie widzą że oficjalna narracja jest coraz mniej wiarygodna i próbują na własną rękę wyjaśnić jakoś sobie ten zbiorowy obłęd, i nawet jeśli dochodzą do zupełnie debilnych wniosków to i tak stoją dla mnie mentalnie o oczko wyżej niż ludzie, którzy muszą wgrywać sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@kolejnekontonawypok: A mnie tam nie dziwi taka gadka o plandemi bo ten cyrk osiągnął taki poziom, że logiczne wyjaśnienie co tu się dzieje nie wchodzi w grę. Przy tych absurdach w jakich żyjemy teorie spiskowe zaczynają wyglądać wiarygodnie.

@Ethernit: Mnie ciekawi inny efekt obecnej sytuacji. Ta wielka złość resztek fanatyków covida którzy widząc wszechobecny "covidowy mamtowdupizm" zaczynają się coraz bardziej radykalizować i wchodzić w coraz wyższe poziomy nienawiści i dehumanizacji
purtały


@Bigbluee: to błąd czy nie? Moja luba używa słowa "pultać się" a ja tego nigdy nie słyszałem. Najpewniej to coś na kształt regionalizmu z północno-wschodniej części Polski. Jesteś stamtąd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)