Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, moja przyszła żona namawia mnie na kurs programowania. Moja aktualna branża to budownictwo, 5k na reke z perspektywą, że w przyszłości mi jeszcze trochę skoczą zarobki. Ale moja mi ciągle gada, że to za mało na utrzymanie rodziny i nie wiadomo ile finalnie w przyszłości zarobię. Ja się z nią zgadzam bo teraz wydatki na wesele, później będzie mieszkanie do spłacenia, a w przyszłych planach jest dom. Dzieci też kosztują. Myślicie, że w dałbym radę w miarę płynnie i szybko przejść do programowania? I od czego polecacie zacząć?
#programowanie #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ffaaacf26956000ac8bdb7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 110
@AnonimoweMirkoWyznania: czyli zakładasz, że jak się urodzi Wam pierwsze dziecko to żona kończy z pracą? Bo jeśli tak to 5k na rodzine 2+1 i perspektywa kredytu oznacza mizerne i jałowe, oszczędne życie. Jako ojciec dwójki dziwić 1lvl i 3 lvl powiem tak: jeśli chcesz być ojcem tez będziesz miał dużo na głowie. Jednym czym ja się nie zajmuje przy dzieciach to zakup ciuszkow dla nich. Nadrabiam gotowaniem ( ͡° ͜
@AnonimoweMirkoWyznania: narzeczona robi za grosze w urzędzie ale Ty masz się przebranżowić bo za mało zarabiasz XD więcej czerwonych flag niż na chińskiej paradzie...
Kiedyś myślałem o przejściu z budownictwa do IT ale po pierwsze to w cholerę nauki, po drugie praca w której bym się szybko wypalił bo monotonia mnie zabija a po trzecie tak się wszyscy na to rzucili że juniorów jest nadmiar.
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam, najlepsza decyzja w moim życiu. Budownictwo w Polsce to jedna wielka pomyłka. Dzisiaj przebranżowienie nie będzie już takie łatwe jak kilka lat temu, ale jak nie chcesz spędzić reszty życia na budowie za śmieszne pieniądze, to warto powalczyć. Ja wykorzystuję swoją wiedzę ze studiów i pracy nadzorując swoją inwestycję.
@AnonimoweMirkoWyznania: gość ewidentnie baituje, standardowe pytanie o zmiane branży na IT i do tego żona, która nie będzie pracować, bo dzieci. A jeśli już chcesz poważnej odpowiedz to zacznijmy od tego czemu programowanie? Pare dni temu pisałam ten sam komentarz. Czemu od razu programowanie? Jest tyle ról w IT, które nie wymaga żadnego zacięcia technicznego, wystarczy angielski. Są scrum masterzy, którzy zarabiają na równi z devami, są wszystkie PO/PM/TPM itp itd,
@AnonimoweMirkoWyznania: W lutym kończę 29 lat, więc mam te mityczne 28, gdzie już za późno na wszystko, a jakoś za chwilę mija rok, jak weszłam w IT.

Ale tłumacz sobie ją dalej. Swoją drogą, nieźle Cię urobiła pod beciaka xDD

Je*bnie sobie trójkę dzieci, Ty będziesz - „30k”, jak przeczytałeś w ogłoszeniu xDD (serio myślisz, że do trzydziestki chociaż 1/3 tej sumy zarobisz jako dev?) i cyk, można zostać w domu.
Pobierz
źródło: comment_1627400427118xmIaHzrURynPpug9pyR.jpg