Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, moja przyszła żona namawia mnie na kurs programowania. Moja aktualna branża to budownictwo, 5k na reke z perspektywą, że w przyszłości mi jeszcze trochę skoczą zarobki. Ale moja mi ciągle gada, że to za mało na utrzymanie rodziny i nie wiadomo ile finalnie w przyszłości zarobię. Ja się z nią zgadzam bo teraz wydatki na wesele, później będzie mieszkanie do spłacenia, a w przyszłych planach jest dom. Dzieci też kosztują. Myślicie, że w dałbym radę w miarę płynnie i szybko przejść do programowania? I od czego polecacie zacząć?
#programowanie #pracait

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ffaaacf26956000ac8bdb7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 110
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. wydajesz 10k pln na bootcampa albo sam po nocach uczysz się przez rok programować
2. masz CV jakich pełno
3. po pół roku znajdujesz gównorobotę w software housie czy innym korpo za 2500 netto
4. do 5k dochodzisz kolejne 2-3 lata i 2 firmy później
5. uświadamiasz sobie, że zarabiasz tyle hajsu, ile miałeś 4 lata temu w budowlance i przez ten czas mogłeś mieć już własną firmę remontowo
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dla seniorów 10 lat doświadczenia? Za 10 lat masz zerową gwarancję że akurat Twoja technologia będzie użyteczna, a w budownictwie masz zasadniczo dwa kierunki (projektówka lub wykonawstwo) i budować się będzie zawsze i w każdym europejskim kraju dosyć podobnie w razie co.
  • Odpowiedz
Pokaż narzeczonej rokse i powiedz ze jak tam wrzuci ogłoszenie to po miesiącu masz 32k a po roku 400 k. Po 3 latach macie banke i zaczynacie nowe życie się już z mieszkaniem itd. Nie potrzeba nic więcej.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest syndrom gwiazdy rocka, nikt się na 30k nie utrzymuje długo poza kierownikami zespołów ludzi zarabiających po 10-20k.

A żeby zostać takim kimś to już nie wystarczy ani talent ani ciężka praca, tu trzeba znajomości i/lub szczęścia. To nie jest coś co zrobisz kursami.
  • Odpowiedz