Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam nie lada dylemat dotyczący budowy domu. Posiadam działkę i projekt domu, ale w związku z szaleństwem na rynku budowlanym już sam nie wiem czy podjąć się budowy... zgłupiałem. Ceny niektórych materiałów jak sami wiecie poszybowały o 30-50 a niektóre 100%. Nie mam jeszcze kredytu, więc ciągle rozkminiam za i przeciw... Myślicie, że wizyta u doradcy finansowego, pomoże mi podjąć jakąś decyzję?
#budowadomu #budujzwykopem #budownictwo #dom
  • 19
@Syncu: Wizyta u doradcy powie Ci jaką masz zdolność kredytową i ile Cię będzie kosztował kredyt… możesz dopytać co się stanie jeżeli kredytu nie stykanie na budowę jak dalej będą podwyżki. Ale decyzję czy budować musisz podjąć sam :)
@Syncu: Doradca finansowy ma prowizje od Twojego kredytu, więc w jego interesie jest, żebyś go brał teraz (raz, bo będzie wyższy, a dwa, bo "teraz" to dla niego lepiej niż "później"), więc absolutnie nie jest to osoba, która powinna Ci w tej kwestii doradzać.
@Mac02: Nie wiem co op nakreślił ale jestem przekonany że nie dość że nie wzrosną o 100% ale wręcz spadną. To co się ostatnio dzieje to klasyczna bańka jakich wiele w ostatnich latach. Cukier który kosztował krocie, masło po 8 zł za kostke i stado baranów kupujących na zapas po tych cenach "bo taniej nie będzie". To samo było z mieszkaniami które miały kilka baniek w ciągu 15 lat. Pamiętaj że
@Popularny_mis: mi doradca powiedział, że warto brać kredyt jak są niskie stopy, bo można sobie więcej wziąć ¯\_(ツ)_/¯

@Syncu: jeśli masz gdzie mieszkać to ja bym sie wstrzymał przynajmniej na pół roku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@melba: bo doradca to jest od tego żeby pomóc ogarnąć formalności i tak należy go traktować w żadnym wypadku nie należy traktować jako właściwego doradcę.
@Syncu: ja zaczynam budować jak ten cały szał się zaczął to ceny zmieniały się z godziny na godzinę. Już przeliczyłem że za materiały zapłaciłem jakoś 15 tys więcej niż bym zapłacił w zeszłym roku. Cena blachy skłoniła mnie do położenia dachówki. Ceny drewna to już
@01101010_01100001 tak tak, o bańce juz mowa od 5 lat. Kredyty są ciągle udzielane w rekordowej ilości. A materiały na składach nie zalegają, spróbuj kupić bloczki, drewno to w wielu hurtowniach powiedzą ci ze za 2-3 tyg. Nie ma powodu aby taniały więcej niz o kilka procent. Po co hurtownie i składy miały by obniżać cene skoro ludzie ciągle budują??

Cena oczywiście ze nie pójdzie o 100 procent, ale o kilka rocznie
Pracuję w budownictwie już 12 lat i nie pamiętam, żeby kiedyś ceny materiałów staniały. Wyjątkiem jest styropian ze względu na ostatnie szaleństwo na rynku. Taniej nie będzie, bo jedno implikuje drugie - lepsze płace - ceny materiałów itd.
@Mac02: bańka w budownictwie jest od zeszłego roku a nie kilku lat.
Nie kupisz bloczków bloczków id ręki bo przy tak szybkich wzrostach cen janusz w składzie kupi od producenta bloczek za 3 zł i jak go sprzeda 2-3tygodnie później to sprzeda go drożej niż od razu.
Za jakiś czas Cie zawołam.