Wpis z mikrobloga

Salmonella, Legionella, Campylobacter, Pseudomnas, wszelakie gronkowce, Coli w tym E.coli, nawet pałeczki ropy błękitnej, zdarza się i czerwonka. To towarzystwo w pobieranych próbkach z bronionych przez was „basenów parkowych” dla tępych i ubogich, którzy żałują kilku dych na karnet albo benzynę nad jezioro. Nie wspominając o banalnych grzybach i pleśniach, ptasich, psich i ludzkich wydzielinach i odchodach. Ja rozumiem, że część rodziców skrycie chciałaby pozbyć się bąbelka, ale są bardziej humanitarne sposoby,
@bigos555: @jezus_cameltoe: No dobra, może się zagalopowałem, ale znalazłem taką informację w jednym z artykułów.

Woda w stawku czy fontannie ma obieg zamknięty, nie podlega też żadnemu oczyszczaniu ani chlorowaniu, choć zdarzają się wyjątki.


- Przy administrowanych przez nas fontannach umieszczone są tabliczki informujące o zakazie kąpieli. W fontannach o obiegu zamkniętym, jak np. w Fontannie Grunwaldzkiej czy Czterech Kwartałów woda jest chlorowana i filtrowana. Dodatkowo dodajemy środek antyglonowy -