Wpis z mikrobloga

Siema, mojego brata cos ugryzło 5 dni temu i od przedwczoraj zaczęło mu to siniec (teraz wygląda tak), dodatkowo dzis dostal goraczki 39 stopni gorączki i ma biegunkę. Wie ktoś mniej więcej co to może być? Oczywiście w poniedziałek jedziemy do lekarza, no chyba ze jutro sie pogorszy to szpital. #medycyna #lekarz
Omega_ - Siema, mojego brata cos ugryzło 5 dni temu i od przedwczoraj zaczęło mu to s...

źródło: comment_1627083107cHI8Dymv5yW4oW9E6AgnjL.jpg

Pobierz
  • 154
@Omega_: to nie jest wyjątek. Miałem ostatnio dokładnie ten sam schemat "pomocy". Pojechałem do szpitala na dyżur z nocną opieką - objawy i podejrzenie zakrzepicy żylnej w nodze (czyli dość poważnie). Dokładnie tak samo - przejście gdzieś na tył szpitala, gdzie niby jest wejście, pusta pseudopoczekalnia i kartka z numerem telefonu "proszę dzwonić". Opryskliwa baba zebrała dane - proszę czekać. Mija 45 min pod drzwiami szpitala. Wróciłem do auta. Dzwoni telefon
@Omega_: To niech brat się dobrze zastanowi, bo 2 lata temu mojego kumpla też coś #!$%@?ło w ogrodzie. Następnego dnia noga spuchła i zaczął srać i wymiotować. Pojechał na sor i spędził ponad tydzień w szpitalu, bo okazało się, że #!$%@?ęła go żmija jak kosił trawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Na nodze jest prawdopodobnie rumień, jak coś to zadzwoń po karetkę i od razu cię wezmą prosto z chodnika jak stoisz


@Andrzejzzz: chłopie, chcesz wzywać karetkę w środku nocy bo od 2 dni jest opuchlizna na nodze? Takie rzeczy się załatwia ambulatoryjnie za dnia a nie wzywanie karetki, której ktoś może w tym czasie potrzebować bo ma zagrożenie życia. I nie wygląda mi to na rumień wędrujący. Z tego co OP
chłopie, chcesz wzywać karetkę w środku nocy bo od 2 dni jest opuchlizna na nodze? Takie rzeczy się załatwia ambulatoryjnie za dnia a nie wzywanie karetki, której ktoś może w tym czasie potrzebować bo ma zagrożenie życia. I nie wygląda mi to na rumień wędrujący. Z tego co OP pisze to pojawiło się już 3. dnia po domniemanym ukąszeniu, rumień pojawia się po 5 i wygląda inaczej. Na takie zmiany to altacet
powinno być obejrzenie tej nogi,


@RaVeL: A co by to zmieniło? Oprócz poczucia, że lekarzowi zalezy? Przeciez op opisał co mu dolega, zobaczenie nogi nic by nie zmienilo. Wywiad mozna przez telefon pobrac.