Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 226
#pytanie #pytaniedoeksperta #diy #drewno
Dostałem w prezencie zajebisty pieniek brzozowy do rąbania drewna.
Poprzedni zgnił i rozsypał się w 3 lata.
Ten co mam teraz jest dużo fajniejszy i chciałbym żeby posłużył mi dłużej.
Jak zabezpieczyć taki pieniek?
1 Zakładać worek w czasie gdy go nie używam?(nie zaparzy się pod tym workiem i zgnije jeszcze szybciej?)
2 Odizolować go jakoś (jak?) od ziemi?
3 Da się jakoś uniknąć odpadania kory? (brzoza ścięta wczoraj więc drewno całkiem mokre)
4 pokaż swój pieniek do rąbania drewna ( ͡° ͜ʖ ͡°) #glupiewykopowezabawy
#pokazpieniek
Gronie - #pytanie #pytaniedoeksperta #diy #drewno
Dostałem w prezencie zajebisty pien...

źródło: comment_1626599535jZWxxAyDFNQ6ZTgq1MKSYn.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@Gronie: Jak Ci na nim zależy to możesz jakąś blachę kłaść pod kątem, żeby ochronić przed deszczem, korze to dadzą radę robaki. Brzoza to takie średnie drewno pod względem twardości i nic nie poradzisz. Jak będziesz miał okazję to polecam akację
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
@Arogancky: @tom86tbg: brałem jaki dawali bo i tak jest ekstra. Poprzedni był naprawdę nędzny, chwiejny, niski i mały.
Ten przy poprzednim jest jak król dżungli, jak Tommy Lee Jones w ściganym.
To jakbym się przesiadł z wartburga do Mercedesa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Gronie: jak fajny warto mu chwilę poświęcić, nie wiem jaką masz chemię pod ręką, ja swój zasmarowałem jakąś masą bitumiczną od spodu, kora mu odpadła, więc przesmarowałem po całości wtedy olejem do drewna. Teraz jest nieśmiertelny jeśli chodzi o pogodę, niczym nie przykrywam, lepiej jest jak ma możliwość wyschnięcia po deszczu.
  • Odpowiedz
@Gronie zadbaj żeby nie był mokry, bo wilgoć najszybciej niszczy brzozę. Wysuszona brzoza sama w sobie potrafi i z 10 lat wytrzymać, ale na pieniek szukaj jakiegoś dębu, grabu raczej. Teoretycznie najlepiej też okorowac taki pieniek (mniejsza szansa na robactwo i szybciej będzie w razie czego schnąć)
  • Odpowiedz
@Gronie: wez sobie zrob pieniek z akacji albo najlepiej dęba. Nigdy sie nie rozpadnie. U mojej babki na przeciwko jest akacjowy co ma 20 lat a sam mam debowy ktory ma 30 lat. Brzoza tak sobie na pieniek, w końcu się rozpadnie.
  • Odpowiedz